Університет

22 травня 2020 р., у Всеукраїнський день довкілля на базі та за технічної підтримки НУВГП відбувся І етап науково-практичного форуму на тему: «Чисте довкілля – здорове життя: важливість сортування та переробки відходів як запорука екологічної безпеки». Разом із нашим університетом організаторами форуму виступали Департамент екології та природних ресурсів Рівненської ОДА,  Рівненський обласний  осередок Всеукраїнської екологічної ліги та радник голови Рівненської обласної ради Юрій Ходаковський.

Дистанційний формат зустрічі об’єднав  більше 30 учасників: науковці, громадські діячі, виробничники, активна молодь, студенти Національного університету водного господарства та природокористування і Національного університету «Острозька академія», менеджер з екології та технологій Асоціації «Укрцемент» (м. Київ) Павло Бондарєв, к.с.-г.н., доцент кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Ігор Статник, к.с.-г.н., доцент цієї ж кафедри Зінаїда Буднік, к.е.н., доцент кафедри обліку та аудиту Олеся Міклуха.

Зміст форуму включав актуальні доповіді, презентації та експертні дискусії щодо нагальних проблем поводження з різними видами сміття – від побутових до медичних, важливості організації їх сортування, утилізації та знезараження, а також запровадження стимулюючих і жорстких механізмів управління відходами.

Модератором форуму виступила директор ННІАЗ, професор Алла Прищепа, яка також є головою Рівненського обласного осередку ГО «Всеукраїнська екологічна ліга». Після відкриття форуму, привітання та представлення учасників Алла Прищепа, вже в якості спікера, зробила змістовну доповідь на тему «Сортування побутових відходів як складова забезпечення екологічної безпеки регіону». Надалі тему форуму підтримали та продовжили інші спікери: д.б.н., професор кафедри екології НУВГП Ольга Бєдункова – «Врахування прихованих ризиків при виборі механізмів поводження з побутовими відходами», к.е.н., завідувач кафедри обліку та аудиту НУВГП Наталія Позняковська – «Інформація про екологічну небезпеку: чи є громадськість стрейкхолдером нефінансової звітності», д.е.н., професор кафедри менеджменту НУВГП Петро Скрипчук  − «Нові вектори ефективної переробки відновної біомаси в Рівне», к.мед.н., завідувач кафедри громадського здоров’я НУОА Ігор Гущук та аспірантка НУОА Дануся Брезицька – «Проблеми поводження з медичними відходами».

Після виступів спікерів та обговорення ряду важливих та непростих для вирішення в умовах сьогодення нашої держави питань, було підведено підсумки І частини форуму, до яких увійшли відповідні бачення та побажання всіх учасників. Формування резолюції має відбутись після завершення ІІ частини форуму, яка запланована на 5 червня 2020 р. з проведенням у Майстерні міста Рівного. Організатори та учасники заходу спрямовують потенціал на привернення уваги громадськості та керівництва області до вирішення проблеми складування сміття та сподіваються, що результат їх роботи стане суттєвим доповненням до Стратегії розвитку м. Рівне та Рівненської області.

Ольга Бєдункова,
кафедра екології, технології захисту
навколишнього середовища та лісового господарства