Університет

Он-лайн писанки

Традиційний майстер клас  «Великодні писанки», але не у традиційний спосіб – через  Google Meet он-лайн, напередодні свята Великодня відбувся в університеті.

Організатори події: кафедра суспільних дисциплін, кафедра обліку і аудиту  й відділ працевлаштування та профорієнтації.

До створення своєї власної писанки долучилися студенти, викладачі, представники спільноти «Базилік» та й просто не байдужі учасники. Кожен обрав та створив  свою власну писанку в колі однодумців.

Доцент кафедри суспільних дисциплін Валентина Сокаль, яка вже не перший рік є провідною майстринею цього дійства,  спершу презентувала історію та етнологію писанки, розповіла легенди про традиційний та символічний святковий атрибут, представила усю можливу палітру, узори та схеми  її виготовлення. Валентина Анатоліївна говорить, що ідея виготовлення різних доробок зі студентами до Великодня виникла ще під час проведення дисципліни «Народознавство» кілька років тому. Головна ціль такого заходу -  прагнення прищепити студентам патріотичні почуття, любов до Батьківщини та свого народу, дати можливість внести свій невеликий вклад у єдність та майбутнє України. Окрім того, виготовляючи поробки, студенти отримують гарну нагоду проявити себе як творчі особистості. Адже саме дисципліна «Народознавство» дає відповідь на питання: що може людина зробити в даних конкретних умовах і у яких сферах її творчість може бути найбільш успішною і плодотворною. Тож разом студенти, викладачі  та учасники он-лайн писанкарства виготовили ряд авторських писанок, які стали відображенням бачення кожного учасника.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю