Університет

Рейтинг університету за показниками Scopus 2020 року

Рейтинг університету  за показниками Scopus 2020 року

Днями сайт Освіта.ua здійснив наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus та на підставі останнього склав рейтинг українських закладів вищої освіти. У рейтинг включені тільки навчальні заклади, що мають у Scopus окремі Affiliation ID в офіційному переліку та які відповідають на пошуковий запит «Ukraine» в полі пошуку «Affilation Search». До бази   увійшли 177 закладів вищої освіти України - на 11 закладів більше, ніж у квітні 2019 року. 

В   цьому році НУВГП, у рейтингу ЗВО  України, за даними SciVerse Scopus  посів 65 місце. Це на 5 сходинок вище, ніж минулого. Зокрема,  кількість публікацій 2020 року склала 522; кількість цитувань – 1281 рази; індекс Гірша 2020 р. – 15, порівняно з минулим  у 13.

До слова, h-індекс, або індекс Гірша (Хірша) — показник впливовості науковця, колективу науковців, наукового закладу або наукового журналу, заснований на кількості публікацій та їх цитуваннях. Індекс Гірша був запропонований американським фізиком Хорхе Гіршем в 2005 році.  

У даному  рейтингу Індекс Гірша  дорівнює кількості статей, щонайменше процитованих по одному разу. У НУВГП  індекс дорівнює 15. Тобто, науковцями університету було опубліковано 15 статей, кожна з яких  була процитована щонайменше п'ятнадцять разів.

Результати рейтингу закладів вищої освіти  базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. 

 

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю,
за матеріалами сайту Освіта.ua

 назад