Університет

Життя у гуртожитках під час карантину: яке воно?

З 12 березня  на території країни через загрозу епідемії коронавірусної інфекції та для недопущення поширення COVID-19 розпочався карантин. Адже Всесвітня організація  охорони здоров’я 11 березня оголосила про пандемію через спалах COVID-19. Рівненська міська протиепідеміологічна комісія задля запобігання поширенню  коронавірусу того ж дня запровадила карантин. І тому до 3 квітня закрилися дитсадки, школи та ЗВО. Відповідно до наказу ректора НУВГП Віктора Мошинського  від 12.03.2020 року в університеті також запроваджено карантин. Всі форми навчання переведено на дистанційне, заборонені масові заходи, відрядження. В гуртожитках запроваджено суворе дотримання  вимог протиепідеміологічного режиму.

То ж як живуть мешканці «других домівок» під час епідемії, що їм дозволено та заборонено, порядок  дій при перших ознаках хвороби, заходи запобігання поширенню інфекції в гуртожитках – про все це розповіли директорка студмістечка Ольга Швець та заступниця директора, завідувачка   гуртожитку № 3 Світлана Черній:

«На час карантину  кожен бажаючий може  повернулися додому, до основних місць проживання. Але для багатьох студентів гуртожиток – це вже і є дім. Тим більше, усі студенти  уклали договір та заплатили за проживання до кінця навчального року. Відповідно до Положення про порядок поселення в гуртожиток студентів, виселення з гуртожитку відбувається згідно з процедурою розірвання договору найму на проживання у гуртожитку. Особи,  які за власним бажанням розірвали договір найму та пройшли процедуру повернення коштів, втрачають право на поселення в гуртожитки студмістечка НУВГП. Окрім того, усім мешканцям «других домівок» потрібно зважати й на те, що навіть за їх відсутності, на період карантину, всі комунальні  ресурси все одно подаються в гуртожитки і забезпечують необхідні умови для проживання, працює обслуговуючий персонал.

Кожен гуртожиток має ізолятор для госпіталізації хворих мешканців. Тут є все необхідне на перший час: аптечка та одноразовий посуд.

Всі студенти ознайомлені з Інструкцією, де описаний алгоритм дій при нездужанні. При бажанні, можна перечитати їх ще раз. Адже Інструкції розміщені на кожному поверсі у гуртожитку та в  холі. Як елемент протиепідемічного захисту, ми обмежили доступ сторонніх осіб до гуртожитку», − розповіла директорка студмістечка Ольга Швець.

У свою чергу, заступниця  директорки студмістечка, завідувачка гуртожитку № 3 Світлана Черній зазначила: «Більшість студентів з гуртожитку № 3 поїхали.  Із 254 залишилося біля 100 осіб. Всі вони проходили плановий і позаплановий інструктаж, тимчасово взяті на поіменний облік для контролю. Щоденно,  задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя, в гуртожитках проводяться додаткові профілактичні, протиепідемічні та дезінфекційні заходи. Окрім того, студенти забезпечені дезінфекційними засобами, які використовують для обробки усіх поверхонь та ручок у кімнатах.

Кожен з мешканців має укладену з сімейним лікарем угоду. Отже, знає, що при перших ознаках  хвороби може звернутися до сімейного лікаря, в здоровпункт НУВГП, який знаходиться в гуртожитку № 5 за адресою:  Волинська, 24 і працює у робочі дні з 8.00 до 18.00, або викликати «швидку».

Наталія Пархомчук,
 відділ зв’язків із громадськістю