Університет

Інтернаціональні Шевченківські читання

Студенти-іноземці та слухачі підготовчого відділення долучилися до вшанування пам’яті Великого Кобзаря та взяли активну участь у Шевченківських читаннях, що  відбулися днями у «Світлиці» першого гуртожитку.

Відкрила захід вітальною промовою проректор Наталія Савіна.

Присутні почули про літературну спадщину  Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», цікаві факти з життя Великого Кобзаря,  декламували вірші, співали пісень, читали уривки з поем.

Так, першокурсниця Фатіма Ахамада з Союзу Коморських островів прочитала українською  «Садок вишневий коло хати». Кількома мовами був продекламований Шевченківський «Заповіт».  Начальник відділу роботи з іноземними громадянами Владислав Солодкий прочитав вірш українською мовою;   першокурсниця Тегегн Хана з Ефіопії – амхарською; лівієць, слухач підготовчого відділення, Абухмара Мохамед  – арабською; слухачка підготовчого відділення Оже Софі Марі з Франції читала в особливо емоційному забарвленні  французькою; китайською – аспірантка Чжан Цзелу; першокурсник Хаітов Тойли з Туркменістану – турецькою; студент другого курсу Трухільо Робаліно Матіас з Еквадору – іспанською.

Почули учасники свята  і уривок з поеми «Гайдамаки» у виконанні Марини Ілюкової, а також ряд інших поезій Тараса Шевченка: «Плач Ярославни»  від Єлизавети Поліщук; уривок з поезії «Думка» у виконанні Шоєва Мавзуна, Анастасії Буфало та Оксани Романюк; «Тече вода з-під явора»  – Овезової Бібіджан (Туркменістан); «Поставлю хату і кімнату» – Аріаса Еррера Кевін (Еквадор); «Думи мої, думи…» – Ехімаре Даніеля (Нігерія).  Альсаааді Ахмад декламував уривок з поезії «Чи то недоля, чи неволя» (Ліван); першокурсник Нієнто Аріель – «Минають дні, минають ночі»; Гаха Магар Локендра з Непалу  – «Буває, іноді старий».

Звучали тут і пісні на вірші Великого Кобзаря. Зокрема, «Тополя»  у виконанні дуету Олени Климович та Антона Долгужина, «Заспіваймо пісню за Україну» і насамкінець «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні викладачів і працівників університету. Ця композиція  зірвала найбільше оплесків та вподобань в учасників дійства.

Більше фото у http://nuwm.edu.ua/images/content/news/fb/fb.jpg

Наталія Пархомчук,