Університет

Фестиваль Шевченківської поезії

З  нагоди 206-ї річниці  від дня народження українського поета, художника, мислителя Т.Г. Шевченка на кафедрі українознавства відбувся традиційний фестиваль Шевченківської поезії. Долучилися до дійства і викладачі, і студенти.

Учасники читань пригадали основні факти біографії поета, продекламували поезії, що належать до різних жанрів та періодів творчості Т. Шевченка: уривки з поем «Гайдамаки», «Катерина», «Сон». Нікого не залишили байдужими  і найбільш поширені в ліричній поезії “Кобзаря” представлені на читаннях інші жанри — медитація, елегія, послання, “думка”, вірші з розповідною основою, лірична сатира, біблійні “подражанія”, своєрідно модифіковані “молитви”…. Зокрема, «Не гріє сонце на чужині», «Мені однаково, чи буду», «Якби ви знали,  паничі..», «Розрита могила», «Думка», «Чи то недоля та неволя», «Лебедин», «Борітеся – поборете» , «Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями», «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь», «І буде син, і буде мати, і будуть люде на землі», «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!», «Тече вода в синє море», «Заповіт». Особливо емоційно та зворушливо  прозвучали читання першокурсника ННІАКОТ Романа Клуса, першокурсниць ННІАЗ Катерини Сергійчук та Катерини Воробей. А поезія «Садок вишневий коло хати» була навіть заспівана.

Долучились до вшанування  пам’яті Великого Кобзаря і студенти-іноземці. Першокурсник ННІБА Нієто Арієль прочитав «Минають дні, минають ночі…», другокурсник того ж інституту Аріас Кевін − «Поставлю хату і кімнату», а другокурсник  ННІВГП Трухільйо Матіас декламував «Не женися на багатій».

У свою чергу, доцент кафедри українознавства Олександр Крупка представив присутнім філософські погляди Тараса Шевченка крізь призму сучасності, відмітив естетичні якості, якими  вирізняється поетичний доробок Т. Шевченка та прочитав уривок «Хіба самому написать…».

Звернулася до учасників «Шевченківських читань» і доцент кафедри українознавства Світлана Гуменюк. Світлана Миколаївна була приємно здивована такою високою активністю молодих прихильників творчості Кобзаря  та запросила усіх бажаючих до участі в науковому гуртку «Літературна творчість».

Вже незабаром студенти зможуть долучитися до відзначення 90-річчя з Дня народження письменниці та громадської діячки Ліни Костенко.

Наталія Пархомчук,
 відділ зв’язків із громадськістю