Університет

ТЕОРІЯ БЕЗ ПРАКТИКИ НІЩО, ТАК ЯК І ПРАКТИКА БЕЗ ТЕОРІЇ: ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ЕКОНОМІСТІВ В НУВГП

ТЕОРІЯ БЕЗ ПРАКТИКИ НІЩО, ТАК ЯК І ПРАКТИКА БЕЗ ТЕОРІЇ: ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ЕКОНОМІСТІВ В НУВГП

З метою забезпечення гармонійного розвитку професіоналів у  сфері економіки та підкріплення реальними навичками знань, здобутих в стінах університету, протягом 27 січня – 23 лютого 2020 р. було організовано практичну підготовку студентів спеціальності 051 Економіка (освітні програми «Управління персоналом та економіка праці», «Бізнес-аналітика»).

Впродовж декількох тижнів майбутні економісти бізнес-аналітики та HR-менеджери побували на провідних підприємствах м. Рівного: ТОВ «Т-Стиль» (заснованого на базі Рівненського льонокомбінату), Рівненському міському центрі зайнятості, Рівненському ЦНАП, «Imperia HR», гіпермаркеті дверей на «Щасливому». Цикл екскурсій та навчальних тренінгів був організований з метою ознайомити студентів з особливостями діяльності підприємств та установ, специфікою їх бізнес-процесів у взаємозв’язку з майбутніми функціональними обов’язками.

На ТОВ «Т-Стиль» студенти були вражені масштабом виробництва. Величезні цехи, сучасне устаткування, не простий технологічний процес виготовлення полотна, що експортується у різні країни світу, ще довго були темою обговорення поза межами підприємства.  В Рівненському ЦНАП студенти ознайомилися з порядком державної реєстрації суб’єктів підприємництва і мали можливість закріпити свої навики, самостійно підготувавши документи для державної реєстрації фізичної особи-підприємця. Специфіка аналітичної роботи дослідження ринку дверей та вікон в Україні була продемонстрована студентам в Гіпермаркеті дверей на «Щасливому».  Там же вони ознайомилися з корпоративною культурою, цінностями компанії та кращими маркетинговими практиками в сфері торгівлі. У Рівненському міському центрі зайнятості студенти побачили технологію обслуговування клієнтів, в тому числі особливості співпраці з роботодавцями.

Варто відмітити і майстер-клас HR-менеджера групи компаній РЕНОМЕ Вербицької  Нелі. Дві години були продуктивними і отримані навики якісного написання резюме, діджиталізації його подачі, а також підготовки до співбесіди однозначно будуть в нагоді кому за рік, а кому і за два роки. 

Крім того, студенти змогли відчути себе у ролі потенційного претендента на роботу, побувавши в консалтинговому агентстві «Imperia HR». Спілкування з рекрутерами компанії супроводжувалось проходженням реальних тестів, спрямованих на психодіагностику, оцінювання уважності, вмотивованості, конфліктності, стресостійкості та загального інтелекту – всі ті професійні стадії відбору кандидатів на роботу, які належить з часом проходити нашим випускникам з їх роботодавцями та практикувати самим – адже HR, аналітик персоналу, рекрутер − сьогодні в числі топових професій, затребуваних і дефіцитних на ринку праці, практичні навички роботи яких здобуваються нашими студентами за допомогою практикуючих фахівців. На цьому знайомство з фахом не закінчилося, адже співзасновниця та діючий тренер «Imperia HR» Наталія  Ковальова організувала для студентів-економістів цілий цикл тренінгів, на яких розглянула з майбутніми HR-менеджерами реальні кейси, залучила до  ділової гри у ролі рекрутерів з розробкою профілів посад (бізнес-аналітика, HR-менеджера, системного адміністратора), візуальною діагностикою запрошених «кандидатів», аналізом допущених помилок. 

Кафедра трудових ресурсів і підприємництва щиро дякує нашим зірковим випускникам, які досягли успіхів у своїй професії і сьогодні щедро діляться професійними секретами з молодшим поколінням управлінців персоналом та бізнес-аналітиків. Адже не кожного дня вони мають нагоду поспілкуватись з рекрутером з числа Топ-10 рекрутингових агенцій в Україні, практикуючим менеджером з персоналом великого холдингу, а також прийти на навчання в гостинну атмосферу найкращих роботодавців та представників адміністративних установ. 

Щиро дякуємо за співпрацю нашим практикуючим колегам, чекаємо нових нагод професійного спілкування заради співпраці на спільний великий результат – підготовку фахівця, знайомого з професією «зсередини».

 

Кафедра трудових ресурсів і підприємництваназад