Університет

Нові рішення у відновленні Басівкутського водосховища

У навчально-науковому інституті агроекології та землеустрою НУВГП відбувся науковий міжкафедральний семінар, на якому був представлений проєкт «Проведення заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану від ПК0+00 до ПК35+56 в місті Рівному (будівництво)», який був підготовлений фахівцями НУВГП.  На семінарі був присутній керівник проєкту, ректор НУВГП, професор Мошинський Віктор Степанович, та розробники проєкту: фахівці кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства; кафедри землеустрою, кадастру, моніторингу земель та гоінформатики; кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки; начальник відділу екології Управління економіки міста виконавчого комітету Рівненської міської ради; студенти.

Ректор університету Мошинський В.С. під час доповіді окреслив актуальність та практичну цінність виконання проєктних робіт з відновлення екологічного стану Басівкутського водосховища для жителів нашого міста. Наголосив на підтримці даного проекту керівництвом міста.

Виконавці проєкту представили структуру роботи, основні результати вишукувальних робіт та наукових досліджень, які лягли в основу розробки низки інженерно-технічних рішень з відновлення гідроекологічного стану Басівкутського водосховища. Окремо було обговорено питання джерел первинного і вторинного забруднення річки Устя та Басівкутського водосховища і їхнього впливу на погіршення якості поверхневих вод та прискорення евтрофікаційних процесів у водосховищі.

Учасники семінару підтримали розроблені інженерно-технічні рішення та наголосили про застосування системного підходу виконання організаційно- правових заходів й інженерно-гідротехнічних робіт, спрямованих на відновлення Басівкутського водосховища.

Ігор Статник,
кафедра екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового  господарства