Університет

Аспекти підвищення безпеки дорожнього руху: вітчизняний та зарубіжний досвід

Спеціальність 275 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті) охоплює широкий спектр необхідних знань в транспортній галузі, в тому числі важливими є питання безпеки руху, організації і регулювання дорожнього руху. На запрошення кафедри транспортних технологій і технічного сервісу відгукнулось керівництво Національної поліції в Рівненській області та підтримало проведення Круглого столу на тему: «Аспекти підвищення безпеки дорожнього руху: вітчизняний та зарубіжний досвід», модератором даного заходу став начальник відділу безпеки дорожнього руху   Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції – Коханюк Сергій Ростиславович.

Сергій Ростиславович є випускником механічного інституту 2008 року, тому йому цікавим було спілкування зі студентами з найбільш перспективної спеціальності нашого університету. У своїх виступах він зосередив увагу на стан аварійності на дорогах та дорожню інфраструктуру, організацію роботи громадсько-пасажирського транспорту та комерційних вантажних перевезень. Також наголосив, що на сьогодні користуються великим попитом фахівці спеціальності 275 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті), у тому числі у відділ безпеки дорожнього руху.

Під час проведення даного заходу в переповненій аудиторії виникла жвава дискусія щодо стану організації дорожнього руху в нашому місті. Також були наведені приклади Європейського досвіду з організації і регулювання дорожнього руху, причому зосереджено увагу на концепції VisionZero. Учасники Круглого столу залишились задоволені проведеним заходом та зацікавилися подальшою співпрацею з відділом БДР стосовно підвищення безпеки дорожнього руху, здійснення натурних обстежень для досягнення науково-обґрунтованих результатів.

Михайло Кристопчук,
кафедра транспортних технології та технічного сервісу