Університет

ВИВЧАЄМО СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

20 лютого здобувачі вищої освіти 4-го курсу спеціальності «Цивільна безпека» і доценти кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності С.Л. Кусковець і О.С. Шаталов відвідали захисні споруди цивільного захисту Національного університету водного господарства та природокористування, де, за активної участі начальника штабу цивільного захисту університету В.М. Панасюка, було проведено практичне заняття з дисципліни «Інженерний захист населення».

Під час занять студенти та викладачі ознайомилися з технічною документацією на захисні споруди, умовами їх утримання та порядком приведення у готовність до використання за призначенням.

В.М. Панасюк ознайомив учасників заняття з об’ємно-планувальними рішеннями захисних споруд, з основними та допоміжними приміщеннями, системами життєзабезпечення, процедурою їх підготовки до штатного використання, порядком прийому людей у сховище. Були проведені показові пуски фільтрувально-вентиляційної установки, показані аварійні виходи зі споруд, а також надана можливість ознайомитись зі специфікою роботи кожної ланки цивільного захисту НУВГП, умовами їх роботи, комплектацією засобами захисту тощо.

Здобувачі вищої освіти і викладачі на власні очі переконались, що захисні споруди НУВГП перебувають на постійному чергування та здатні захистити і забезпечити життєдіяльність до 200 людей упродовж регламентованого строку як від первинних, так і вторинних небезпечних факторів надзвичайних ситуацій будь-якого характеру. Також учасники заняття переконались, що лідерські позиції наших захисних споруд цивільного захисту серед понад 150 інших, що знаходяться на території м. Рівного, є не випадковими.

Ще одним результатом практичного заняття стала домовленість між кафедрою охорони праці та безпеки життєдіяльності і штабом цивільного захисту НУВГП про розширення співпраці на регулярній основі.

Володимир Гнєушев,
кафедра охорони праці та безпеки життєдіяльності