Університет

Випускники Технічного коледжу – учасники афганських подій

В період 13-17.02.2020 року в Технічному коледжі НУВГП відбулося вшанування учасників бойових дій на території інших держав, що традиційно відзначається 15 лютого в день виведення радянських військ з території Афганістану.

В музеї коледжу відбулася лекція на тему “Випускники Технічного коледжу – учасники афганських подій”, де завідувач музею Шваєнко А.Ю. учням та студентам коледжу розповіла про війну в Афганістані, яка тривала 10 років (1979-1989), про участь випускників коледжу – це Веремчук Микола, Савчук Леонід, Самолюк Микола та Мартинюк Ігор, які не повернулися з поля бою. Зауважимо, що Веремчук Микола – єдиний афганець, який отримав Орден Леніна, як найвищу нагороду того часу, в Рівному і Рівненській області. Правда, посмертно.

Мова йшла й про випускника коледжу Шикулу Ростислава, який в період 1986-1987 років здійснив 405 бойових вилетів у складі екіпажу МІ-8 МТ під кулями над містами Кабул, Кандагар, Кундуз, Чоуган. Нагороджений медаллю «За відвагу», орденом «За службу Батьківщині у Збройних силах». Шикула Р. в період квітня-травня 1986 року на вертольоті засипав полум’я аварії на ЧАЕС. А ще він писав вірші, які опубліковані в збірці «На полотні моєї долі» в 2007 році.

Також розповідь була й про викладача коледжу Годуна Д.І., який був в Афганістані, має посвідчення учасника бойових дій, має нагороди. Його розповідь про буремні події Афганських степів є частиною розповіді про війну в Афганістані.

Разом з тим відбулися і виховні години на тему «Афганська війна: вічний біль і пам’ять», на яких класні керівники розповіли учням та студентам про Афганську війну, про участь в ній випускників коледжу, про основні особливості тих подій.

Також в бібліотеці коледжу тривала книжкова виставка, яка ілюструвала події 1979-1989 років.

А ще представники студентсько-учнівського парламенту коледжу поклали вінки на могилах афганців, випускників нашого навчального закладу. Тим самим вшанували  пам’ять та героїзм випускників коледжу.

Також була підготовлена викладачем Шваєнко А.Ю.  тематична радіопередача на тему “День вшанування учасників бойових дій на території інших держав”.

Шваєнко А.Ю., Сергійчук Я.,
Технічний коледж НУВГП