Університет

Перспективи співпраці навчально-наукового інституту охорони здоров'я в Польщі

У період перебування науково-педагогічних працівників навчально-наукового інституту охорони здоров'я в Познані (11-15.02.2020 р.) відбулося ознайомлення з роботою партнера Вищої школи «УНІ-ТЕРРА» – Приватним центром охорони здоров’я – клінікою Rehasport, яка співпрацює з Національним фондом охорони здоров'я Польщі з 2010 року. На другий день була зустріч директора, проф. Григуса І.М. та науково-педагогічних працівників кафедри медико-психологічних дисциплін навчально-наукового інституту охорони здоров'я з керівництвом та колективом працівників клініки. Зокрема, провідний лікар Maрек Ставняк у рамках круглого столу презентував клініку, розповів про нові можливості в галузі медичної та фізіотерапевтичної реабілітації спортсменів. Аналізувались найпоширеніші види травм, діагностичні й терапевтичні можливості використовуваної апаратури.

Особливу увагу привернули програми відновлення. Вони передбачають комплексний підхід, в якому беруть участь різні підрозділи клініки, що скоординовано взаємодіють між собою. Rehasport розробив новітню регенеруючу методику, що не передбачає видалення із суглоба пошкодженої сполучної тканини, а створює умови для її трансформації в нову тканину пацієнта. Rehasport є однією із 42 світових баз, ліцензованих FIFA для реабілітації спортсменів міжнародного класу.

Було представлено науково-практичну періодику, в якій фахівці клініки представляють проблематику та результати власних досліджень.

Обговорено можливість співпраці між клінікою та навчально-науковим інститутом охорони здоров'я на предмет вивчення нових підходів та технологій в реабілітаційних програмах з урахуванням специфіки травми. Нашою стороною була висловлено пропозицію розробляти медико-психологічний напрямок урахування індивідуальних особливостей пацієнта та створення умов його мотивації до відновлення та розвитку.

Далі нами було відвідано різні консультаційні кабінети, де проводились індивідуальні прийоми пацієнтів. Увагу привернуло дизайнерське оформлення цих локальних приміщень. На стінах – плакати із зображенням ціннісних пріоритетів фахівців, для яких оздоровлення людей – це головне!

Реабілітаційні зали клініки перевищили всі очікування за своїм оснащенням, строкатості щодо розмірів та призначення: тут і відносно малі та середні зали. У спеціально облаштованих, поруч розміщених куточках створені умови для дітей, які можуть цікаво провести час самостійно, поки їхні батьки зайняті реабілітацією з фахівцями в залах, або проходять масажні, грязьові та водні процедури.

Анжела Ногас,
кафедра