Університет

Висока нагорода

Відповідно до Указу Президента України №903/2019 Володимира  Зеленського та на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки премію Президента України для молодих вчених 2019 року в складі авторського колективу здобула доцент кафедри   комп'ютерних наук та прикладної математики Марія Назарук.

Висока нагорода була присуджена за роботу «Моделювання системи соціальних комунікацій “розумного» міста”».

Як відмітила Марія Володимирівна, метою премійованої роботи було розроблення комплексу різнотипових моделей інноваційної системи міських соціальних комунікацій, у якому втілюється концепція «розумного» міста.

Зокрема, колектив авторів запропонував ряд вербальних, концептуальних, інформаційних та математичних моделей системи соціальних комунікацій «розумного» міста при формуванні майбутніх професійних та освітніх профілів особистості, дослідив соціально-комунікаційні процеси у віртуальних наукових колективах, що проводять дослідження на інформаційно-технологічній платформі, яка отримала назву «Електронна наука». Автори також сформували  модельний прототип програмно-алгоритмічного застосунку, що використовується для інформаційного забезпечення наукових пошуків дослідників та реалізації ефективної системи їх комунікування.

До слова, результати роботи вже впроваджено у «Розумне місто Тернопіль» ТНТУ імені І. Пулюя; бібліотеці ПВНЗ «Буковинський університет» м. Чернівці;  бібліотеці Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету; науково-дослідній лабораторії «Математичне та комп’ютерне моделювання соціокомунікаційних процесів і систем» Рівненського державного гуманітарного університету та у Національному університеті «Львівська політехніка».

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю