Університет

Досвід волонтерського проєкту "INTERCULTURE 4S"

Досвід волонтерського проєкту "INTERCULTURE 4S"

Неодноразово наші студенти брали участь у міжнародних волонтерських проектах. Цього разу своїм досвідом, отриманим у проєкті "INTERCULTURE 4S: Міжнародна волонтерська діяльність для солідарності в сфері розвитку міст" поділилася Ксенія Косюк, студентка спеціальності "Архітектура та містобудування".

 

- Яка мотивація для студентів їхати на волонтерство в Люблін?

- Всі ми прагнемо бути успішними. І в час, коли наші soft skills відіграють провідну роль в досягненні успіху, молодь прагне швидко та ефективно здобувати їх. Волонтерство за кордоном є одним із шляхів здобути необхідний досвід, випробувати себе та свої знання і здобути необхідні навички. 

 

- Що ж отримує студент, який їде на волонтерство в Люблін?

- Перш за все - це вихід із зони комфорту. Як би нам не хотілося це спростувати, але знаходячись у зоні комфорту людина вчиться та розвивається зовсім не так ефективно, як поза нею. Шанс прожити 3 тижні в абсолютно новому місті, в новому дуже різноманітному оточенні, дозволяє молодій людині переглянути свій спосіб життя та дає неймовірний поштовх для розвитку. По-друге, руйнування стереотипів і обмежень. В програмі "INTERCULTURE 4S" беруть участь волонтери з України та з Польщі, всі вони мають активно співпрацювати та працювати над спільною метою. Таке спілкування дозволяє розвіяти якісь стереотипи, обмінюватися міжкультурним досвідом иа стерти бар'єри в комунікації, якщо такі існують. Крім того, у програмі беруть участь дуже різні люди з різним життєвим та волонтерським досвідом, яким вони можуть поділитися з іншими. Несподівано для себе можна дізнатися про багато інших міжнародних волонтерських програм, і що багато людей беруть в них участь, про життя українців в Польщі, про можливу реалізацію ідей та проєктів разом, незалежно від фактичного місця проживання. Завдяки таким програмам розумієш, що кордон не має бути межею твого розвитку, треба дивитися ширше. 

 

- Які ви отримували навички проектного менеджменту та  чи була можливість одразу їх випробувати?

- Всі учасники програми проходять ряд тренінгів з проєктного менеджменту і в реальних проєктах застосовують свої знання. Для сучасної молодої людини такі навички є обов'язковими, адже, завдяки їм, безліч прогресивних ідей можуть стати реальністю.

 

- Як щодо нових ділових та особистих контакти?

- Якими б прагматичними не були настрої учасника, як на мене, можливість знайти нових друзів приваблює всіх. Завдяки участь у програмі можна познайомитися з молодими активними людьми з різних куточків України та Польщі, це знайомство може вилитися у активну співпрацю і справжню дружбу. А ще, в будь-якому випадку, це можливість здобути ділові контакти для розробки подальших проектів, знайти менторів та  спонсорів для свої ідей.

 

- Які знання можна здобути у програмі, окрім проєктного менедженту? 

- Всі учасники вивчають короткий курс польської мови, дізнаються історію міста та ключові моменти його розвитку. Мабуть всі якось обіцяли собі "з понеділка" почати вчити іноземну мову" або розпочати онлайн-курс. Програма може дати чудовий поштовх нарешті почати вчити щось нове. 

Звісно це не головною метою програми, але молодь мріє про подорожі.  Всі волонтери мають вихідні які вони можуть витратити на подорожі в інші міста або навіть інші країни.  Тому брати участь у волонтерстві безперечно варто! Кожен знайде у цьому щось корисне і важливе для себе! 

 
Відділ зв'язків з громадськістю,
Ксенія Косюк, студентка ННІБАназад