Університет

Участь в Міжнародній конференції “Mathematics And Computers In Science&Engineering”

Участь в Міжнародній конференції “Mathematics And Computers In Science&Engineering”

Днями доцент кафедри комп’ютерних наук та прикладної математики  Віктор Жуковський, завдяки програмі академічної мобільності House of Europe, взяв участь в Міжнародній конференції “Mathematics And Computers In Science&Engineering”, що відбувалася у Мадриді (Іспанія).

Своїми враженнями від поїздки до Іспанії та участі у заході  розповів Віктор Жуковський:

  • Історія цієї поїздки до м. Мадрид (Іспанія) почалася давним-давно.  Справа в тому, що для отримання вченого звання доцента однією з вимог МОНУ є участь в іноземній конференції. Буденно поїхати на конференцію не завжди є реальним: витрати на поїздку не є співмірними із зарплатами викладачів.

Звичайно, що я почав моніторити ситуацію щодо грантових програм та проектів наукових колаборацій. І от одного дня мені пощастило - я дізнався про програму академічної мобільності House of Europe, яка фінансується Європейським Союзом. Підготовка необхідних документів зайняла близько двох тижнів, але результат вартував зусиль - через певний час я отримав омріяний лист:

«Доброго дня, пане Вікторе!

Рада повідомити, що за результатами технічного відбору та оцінки Вашої заявки незалежними експертами Вашу мобільність рекомендовано для фінансування грантом мобільності House of Europe.

Для заповнення грантового договору прохання надіслати додаткові документи у відповідь на цей лист...».

Після цього почався процес підготовки до поїздки в м. Мадрид (Іспанія) для участі в конференції “Mathematics And Computers In Science&Engineering”: заповнення договору, підготовка презентації виступу, бронювання авіаквитків, готелю  тощо. Варто зазначити, що грантоотримувачем був Національний університет водного господарства та природокористування і багато тяганини, пов’язаної з бюрократичними питаннями, допомагали вирішувати колеги. Тому потрібно віддати належне нашому прогресивному колективу, який не боїться братися за нестандартні завдання і, таким чином, допомагає  викладачам побачити світ.

Після прильоту до Мадриду, поселення в готель та реєстрації учасників розпочалася робота конференції. В ній взяло участь близько 50-ти учасників з найрізноманітніших країн світу. Чесно кажучи, я не пригадую подібного заходу в моєму житті, де на такій невеликій площі були б сконцентровані представники різних народів. Іспанія, Румунія, Італія, Велика Британія, Японія, Саудівська Аравія, Сербія, Греція, Тайвань, Німеччина - це лише деякі з країн, які я зміг відразу пригадати і з представниками яких я обмінявся контактами.

Тематика доповідей стосувалася питань застосування математики та інформаційних технологій в науці та промисловості. Цікавими були наступні доповіді: prof. AndreyJivkov на тему дискретно-континуальних моделей при розгляді процесів напружено-деформованого стану твердих тіл; prof. Hewu Wang стосовно поширення забруднення важкими металами відпрацьованих літій-інонних батарей; prof. Whe-Min Wang розповів про особливості занять з робототехніки, де студенти працюють з найсучаснішими роботами фірми Mitsubishi. Окрема секція опікувалася питаннями, пов’язаними зі штучним інтелектом. Зокрема, prof. Michele Della Ventura розповів про розпізнавання голосу з використанням ентропії; prof. RichLee описав параметри ефективності нейронних мереж при класифікації зображень тощо. Буду сподіватися, що якомога швидше будуть опубліковані матеріали конференції і кожен бажаючий зможе більш детально розглянути цікаві для себе питання.

Потрібно зазначити, що атмосфера на конференції була надзвичайно приємна та комфортна, ніяких проблем з комунікацією не виникало. І це все сприяло встановленню нових контактів. Зокрема, особисто я познайомився з багатьма учасниками, обмінялися візитними карточками, емейлами, телефонами. А ще подарував  монографію “Математичне і комп’ютерне моделювання впливу тепломасоперенесення при фільтрації сольових розчинів на деформаційні процеси ґрунтових масивів” (колектив авторів: А.П. Власюк, Н.А. Жуковська, В.В. Жуковський), перші примірники якої були спеціально за день до відльоту надруковані у редакційно-видавничому відділі НУВГП.

Ось лише короткий список колег, з ким вдалося встановити професійні зв’язки: 

Rich Lee (Taiwan)
Andrey Jivkov (United Kingdom) 
Dragana Krstic (Serbia)
MarijaTodorovic (Serbia)
Mara Petersone (Latvia)
Dina Andrikou (Greece) 
Enrique AriasGil (Spain) 
Daniel Vela (Peru) 
Octavian Agratini (Romania) 
Whe-Min Wang (Taiwan) 
Yumi Takizawa (Japan) 
Mercorelli Paolo (Germany) 

До слова, багато учасників ніколи не були в Україні, однак точно орієнтувалися про її місцезнаходження та про останні події в нашій країні. Дехто виявив бажання побувати тут, цікавилися транспортним сполученням, туристичними принадами тощо. Я, користуючись моментом, при нагоді рекламував наш Національний університет водного господарства та природокористування  та нашу конференцію. 

Під час спілкування з колегами обговорили питання навантаження викладачів, контролю успішності та відвідування студентів, наукоємних досліджень із залученням студентів, проблеми підготовки ІТ-фахівців, роботу з талановитою шкільною молоддю та ін. Як з’ясувалося, багато проблем подібні до наших, і приказка “добре там, де нас немає” діє в цьому випадку. Зі слів проф. А. Жикова, сучасний викладач-науковець повинен розвиватися в трьох напрямках: наукові дослідження, викладання та адміністративна робота. Якщо не “прокачувати” всі три навички, є ймовірність зупинитися в своєму розвитку, а то й взагалі покинути “борт” університету. Кількість годин навчального навантаження в Англії залежить від кількості студентів, адже для кожного студента потрібно надавати персоніфіковані пояснення (чому поставлено таку-то оцінку за есе чи самостійну, що потрібно йому покращити і т.д. і т.п.). Надання таких рекомендацій суттєво забирає час викладача, але подобається студентам.

Окрім того, під час перебування у Мадриді я встиг ближче ознайомитися із справді витонченою архітектурою, відвідати музей Прадо та повболівати на футбольному  матчі “Реал- Севілья”.

Впевнений, що отримані знання та нові знайомства неодмінно стануть у нагоді в моїй професійній роботі.

Ось такою цікавою та багатогранною вийшла поїздка на наукову конференцію.

Повна версія за посиланням.

 

Розповів Віктор Жуковський,
доцент кафедри комп’ютерних наук та прикладної математики

 назад