Університет

В Майстерні міста обговорили проблеми сортування відходів

Круглий стіл в рамках Проекту Стратегії розвитку Рівного до 2030 року, зокрема, щодо розробки стратегії поводження з побутовими відходами у м. Рівному  «Сортування відходів – запорука збереження довкілля. Інформаційний і навчальний фактори у сфері поводження із відходами» відбувся днями у Майстерні міста.

В заході взяли участь мер Володимир Хомко, заступник начальника обласного управління освіти і науки Ольга Ладюк, представники КТП «1728», виробничники, громадські активісти і організатори Юрій Ходаковський та Вікторія Ричко, небайдужі громадяни Рівного, Львова та Луцька.

Відкрив захід своєю доповіддю на тему  «Чому важливо сортувати відходи? Від сміття до ресурсу: шлях Рівного» голова робочої групи з розроблення стратегії поводження з побутовими відходами Святослав Євтушенко.  Поділилися своїм баченням вирішення даного питання і учасники робочої групи.

Із доповіддю «Система освітницької та просвітницької діяльності у сфері поводження із твердими побутовими відходами» виступили наші викладачі: директор навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою Алла Прищепа та професор кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства Ольга Бєдункова.

Окрім вищезазначених колег, доповідь «Е-технології для безпечної утилізації відновної біомаси населених пунктів України» представив на круглому столі й  професор кафедри менеджменту Петро Скрипчук . До діалогу долучилась і доцент кафедри обліку і аудиту Олеся Міклуха.

Також напрацюваннями  поділилися керівник підприємства «Хаммель-Україна», м. Львів, що реалізовує проекти сортування Михайло Куценко та екоактивістка Наталія Стегній.

В якості експерта у заході взяв участь доцент кафедри геології та гідрології Ігор Гопчак.

Підсумком роботи стало визначення необхідності  впровадження сортування сміття із залученням освітніх закладів області.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю