Університет

В НУВГП змагалися знавці ментальної арифметики

В НУВГП змагалися  знавці ментальної арифметики

Понад 130 дітей з усієї Рівненщини випробували  свої сили на ІІ Обласній олімпіаді з ментальної арифметики, яка відбулася у НУВГП.

У змаганнях зі швидкого підрахунку взяли участь діти з  Рівного, Здолбунова, Квасилова, Костополя, Березного, Острога, Зорі, Нетішина, Славути, Шепетівки, Хмельницького.

Ментальна арифметика – це методика усної лічби, яка використовує в навчанні спеціальні рахівниці Абакус. Поступово діти тренуються рахувати без них, збільшуючи складність усних обчислень. Така японська методика лише призвичаюється в Україні, але вже має чимало прихильників.

Як розповіла представник Всеукраїнської спілки клубів ментальної арифметики в м. Рівному Юлія Семенюк, на змаганні більше сотні  дітей швидко в голові розв'язували математичні приклади, без калькулятора додавали та віднімали десятки, сотні і тисячі. Учасники олімпіади виконували завдання двох типів: математичні приклади різної складності за допомогою абакуса та проводили усний підрахунок. А під час перевірки завдань  вчителями юні математики взяли участь у пізнавальних майстер-класах від «Kid IT» та розважилися з фокусником-ілюзіоністом Василем Сав’юком.

У підсумку, переможців було  обрано у шести категоріях, а 48 учасників отримали відзнаки та дипломи. Ось і переможці ІІ обласної олімпіади з ментальної арифметики Indigo mental club:

Ярослав ДЕМЧУК (м. Костопіль); Владислав КІСІЛЬ (м. Рівне); Маркіян КУХАРЧУК (м. Рівне); Іван Вдович (м. Славута, Хмельницька область); Владислав ТКАЧУК (м. Хмельницький); Анастасія Третяк (м. Хмельницький); Вероніка Новоселецька (м. Острог) та Святослав Біленький (м. Тернопіль).

До слова, серед  переможців були не лише ті, хто  тривалий час займається ментальною арифметикою, а й новачки.

Наступним етапом стане участь переможців різних категорій  у Міжнародній олімпіаді з ментальної арифметики, яка відбудеться  4-5 квітня 2020 року в Києві.

P.S. «Ментальна арифметика Indigo схвалена Міністерством освіти і науки України. Вона сприяє не лише розвиткові математичних навичок, а й поліпшує пам'ять, допомагає дітям краще і швидше засвоювати навчальний матеріал. У минулому навчальному році розпочався науковий експеримент з вивчення впливу ментальної арифметики на розвиток українських діток. У двох школах Чернігова та Києва діти займаються за цією методикою. Сподіваємося, що ментальна арифметика матиме ще більше прихильників. До речі, торік троє вихованців школи ментальної арифметики «Indigo mental club» з Рівного стали переможцями і призерами Всесвітньої  олімпіади WAMAS з ментальної арифметики, де змагалися учні з 16 країн», - відмітила організатор Юлія Семенюк.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю