Університет

Конференція Асоціації «Українське торфове товариство»

Конференція Асоціації «Українське торфове товариство»

В університеті відбулася конференція Асоціації «Українське торфове товариство». 

В заході взяли участь голова Асоціації, директор ДК «Укрторф» Андрій  Озерчук, голова ради Латвійської торфової асоціації Дайніс Алексеєв та член її правління  Інгріда Кригере, керівники та спеціалісти торфопідприємств Київської, Сумської, Волинської, Хмельницької, Тернопільської, Житомирської, Рівненської областей. 

З промовою до присутніх звернувся проректор Валерій Сорока, якій наголосив на важливості співпраці університету з Асоціацією, а також  підготовці та перепідготовці фахівців для торфової промисловості. 

Говорили про напрямки роботи, цілі та перспективи Асоціації, її вступ до Міжнародного торфового товариства (International Peatland Society), концепцію діяльності Асоціації в умовах приватизації торфопідприємств України та прогнозованого зростання попиту на засоби підвищення родючості землі при розвитку органічного землеробства. Йшлося на зібранні і про проблеми у відведенні нових площ для видобутку торфу, технічну  модернізацію застарілого обладнання і запровадження сучасних екологізованих технологій, необхідність зниження податку на прибуток державних підприємств. Обговорювались питання розширення спектру продукції органічного походження і ринків збуту торфосумішей, компостів для сільського господарства, садівництва, городництва, грибництва. 

З доповіддю про сучасний стан та перспективи розвитку торфової промисловості України на конференції виступив  доцент кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Володимир Гнєушев. 

Своїми міркуваннями щодо доцільності відродження членства України у Міжнародному торфовому товаристві і консолідації зусиль в напрямку удосконалення законодавства з надрокористування поділилися  керівники підприємств різних форм власності та інші учасники заходу.

Більше фото у 

 

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю

 назад