Університет

Андріївські вечорниці міжнародного формату

Днями у «Світлиці» першого гуртожитку студенти-іноземці ближче познайомилися з українськими традиціями та звичаями під час свят зимового циклу, і зокрема, у День Андрія Первозваного.

Провідні  фахівці відділу роботи з іноземними громадянами  Олена Поліщук та Олена Брижата розповіли про особливості святкування Дня Андрія (Калити)  – релігійного та народного свята, традиції, ворожіння, заборони та прикмети цього дня.

Долучилися до  заходу і наші студенти-іноземці. Так, слухачка підготовчого відділення  Фатіма Хакамада з Союзу Коморських Островів виконала пісенну композицію та продекламувала  вірш Тараса Шевченка «Зацвіла в долині червона калина…» разом з Єлизаветою Поліщук. Другокурсник Азхар Мохамед виступив з віршованим привітанням, а слухач підготовчого відділення Гаха Магар Локендра виконав непальську народну мелодію на флейті. А першокурсниця з Ефіопії Теген Хану прочитала різдвяне віншування.

Були тут і спільні сімейні вітання: слухачі підготовчого відділення  - родини та їх діти з Італії, Іспанії та Мексики під акомпанемент гітари  виконали колядки італійською та іспанською мовами.

Завершили першу частину дійства студенти-туркмени, які заспівали найпопулярнішу в  світі українську народну пісню «Ти ж мене підманула».

А ось родзинкою свята стало куштування як традиційних українських страв,  так і національних страв батьківщин студентів-іноземців. Були тут, звісно, і вареники, і пампушки, калита, непальський дал-бат, поширений на Коморських Островах хліб "чапати", кус-кус та ефіопська  кітча. Найбільше ж до смаку усім прийшовся туркменський плов!!!!

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю