Університет

Науковці НУВГП взяли участь у Пленарних слуханнях Верховної Ради України

Науковці НУВГП взяли участь у Пленарних слуханнях Верховної Ради України

27 листопада 2019 р. науковці ННІАЗ – викладачі кафедри екології, ТЗНС та ЛГ к.с.-г.н. Статник І.І. та д.б.н. Бєдункова О.О., а також науковці ННІВГП – викладачі кафедри гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машин к.т.н. Яковлева-Гаврилюк О.М. та к.т.н. Сунічук С.В. взяли участь у Парламентських слуханнях «Пріоритети екологічної політики Верховної Ради України на наступні п’ять років». Модератором заходу була  заступник Голови ВРУ Олена Кондратюк. Першим до присутніх звернувся Міністр енергетики та захисту довкілля О. Оржель, який висвітлив ідеї нового Міністерства, спрямовані на оновлення пріоритетів і створення довіри до екоінспекції, гармонізації кадастрів та зміни більшості правил. Як зауважив заступник голови Комітету державної екологічної політики О. Маріковський, Верховна рада 9 скликання об’єднується заради втілення екологічних ініціатив. Також підкреслив, що об’єднання галузі енергетики із задачами захисту довкілля є міжнародним сучасним трендом, який дозволить об’єднати зусилля суспільства у вирішенні питань глобальних кліматичних змін, зменшення шкідливих викидів у навколишнє середовище і запровадження справедливої плати за 1 кВт*год для кожного, а також продовжити орієнтацію розвитку енергетики України за рахунок впровадження ВДЕ. 

У ході доповідей урядовців, науковців та політиків були розглянуті основні екологічні проблеми сьогодення України. Значна увага приділялась відходам та необхідності внесення змін до Закону України «Про відходи». Більшість доповідачів наполягали на втіленні циркуляційної моделі економіки в нашій державі, яка крім екологічного ефекту, сприятиме збільшенню щорічного ВВП та створенню додаткових робочих місць. 

Емоційним, вичерпним і конструктивним був виступ голови ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» Т. Тимочко. Крім проблеми відходів і гострої потреби ведення просвітницької роботи з населенням, пані Тетяна наголосила на необхідності реформування всієї природоохоронної галузі, подолання корупції, вирішення екологічної катастрофи на Сході України в районі бойових дій та закликала депутатів голосувати за нові закони, які дійсно змінять ситуацію на краще.

В.о. голови Держводагентства України М. Хорєв прозвітував про перші результати впровадження басейнової моделі управління водними ресурсами і нагадав, що дедлайн імплементації Україною Водної рамкової директиви ЄС у 2024, до якого необхідно втілити ще цілий ряд питань, зокрема завершити процедуру формування єдиного державного моніторингу масивів поверхневих вод. 

Розглядались питання лісового господарства, надр і підземних вод, наслідки застосування пестицидів та збереження біорізноманіття. Значна увага була приділена функціям державного екологічного контролю, який в дійсності повинен виконувати регуляцію більшості питань із гармонізації з європейським законодавством. Для реалізації громадського контролю в збереженні лісового господарства презентувалась ініціатива Міненерго «Ліс в смартфоні», що дозволить кожному громадянину слідкувати он-лайн за станом лісових масивів держави. Були також підняті питання необхідності покращення умов й оплати праці екологічних інспекторів та решти працівників природоохоронних структур.

Попри різну тематику доповідей та особисті погляди спікерів, у ході Пленарних слухань простежувалась чітка позиція більшості учасників щодо необхідності налагодження тісної взаємодії між органами влади, суспільством та бізнесом. А діалог із науковцями, до якого відкриті посадовці та уряд, має на меті ощадливе ставлення до природних ресурсів задля збереження довкілля для теперішніх і прийдешніх поколінь. 

 

Ольга Бєдункова,
професор кафедри екології, ТЗНС та ЛГ

Ольга Яковлева-Гаврилюк,
 доцент кафедри гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машинназад