Університет

Українсько-китайський форум

Днями ректор НУВГП Віктор Мошинський та начальник науково-дослідної частини Євгеній Герасімов повернулися із далекої східної країни – Китаю. Наші колеги відвідали Університет водних ресурсів та гідроенергетики Північного Китаю та взяли участь у форумі на тему: «Нові можливості для розвитку  ініціативи “Один пояс, один шлях” та співпраці між Китаєм і Україною».

Серед інших учасників також українські університети: Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Український національний транспортний університет, і китайські: Університет водних ресурсів та гідроенергетики Північного Китаю, Хенанський політехнічний університет, Хенанський педагогічний університет та коледжі провінції Хенань. Окрім представників ЗВО, в заході взяли участь уповноважений Координатор в Україні – Фанг Мочінь та представники МОН України.

У ході форуму Віктор Мошинський представив наш університет та можливі шляхи розбудови співпраці, а також разом із Євгенієм Герасімовим провели декілька робочих зустрічей.

Якщо ж говорити про більш конкретні речі та домовленості, усіх карт розкривати завчасно не будемо, але дещо цікаве все ж розповімо:

1. Китайські студенти-магістри навчатимуться в НУВГП на усіх спеціальностях, котрі є для них спорідненими. Це інженерні спеціальності, насамперед ті, що стосуються водного господарства.

2. Наших викладачів запрошують до Китаю для читання пар англійською мовою.

3. Наш університет братиме участь спільно з новими китайськими партнерами в наукових проектах східної країни.

Це не всі домовленості, тож слідкуйте за нашими новинами!

Віталій Прокопець,
відділ зв’язків з громадськістю