Університет

Презентація монографії Петра Ричкова

Презентація монографії Петра Ричкова

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація монографії  професора кафедри архітектури та середовищного дизайну Петра Ричкова «Архітектор Ян Якуб Бургіньйон. Творча спадщина». Книга  присвячена дослідженню мистецької спадщини архітектора, художника, садівника Яна Якуба Бургіньйона.

«Так трапилося, що в Історичному архіві Санкт-Петербурга досить неочікувано  віднайшлася мапа Рівного, яка стала справжньою сенсацією. Адже саме вона дозволила дізнатися багато нового і  невідомого про Рівне, зокрема, з тієї далекої доби, коли тут існувала розлога резиденція князів Любомирських. Найцікавішим відкриттям стали 19 мініатюрних акварелей, які доповнювали саму мапу. На них Бургіньйон відтворив палац, паркову зону, малі архітектурні форми тощо.  Саме вони дають гарну уяву про те, яким було місто у кінці 18 ст. Автор цієї мапи та акварелей значну частину творчого життя пов’язав з містом Рівним, де він багато років працював при дворі князів Любомирських. Результатом стало створення унікального картографічно-мистецького  документу під назвою «План замку, садів, парку та частини міста Ровно» з відтворенням більшої частини міста і різноманітних сюжетів архітектурно-ландшафтного благоустрою князівської резиденції», − говорить Петро Анатолійович. Він також є автором декількох живописних та графічних творів, пов’язаних з Вишнівцем, Острогом, Почаєвом та Гуменниками.

До речі, мапу Рівного Петро Анатолійович  відкрив ще у 1988 році і весь цей час працював над тим, як  максимально доступно і в повному об’ємі донести архітектурну спадщину. На основі плану Яна Бургіньйона  під керівництвом Ричкова згодом було виготовлено також макетну реконструкцію «Місто Рівне в кінці XVIII ст.», яка до цього часу демонструється в експозиції Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Професор Петро Анатолійович Ричков  добре відомий в архітектурних колах. Перелік опублікованих дослідником наукових, науково-популярних та методичних праць нараховує понад 300 найменувань, у тому числі вісім книг.  Він є також автором 12 архітектурних та містобудівних моделей, експонованих в музеях Рівного, Івано-Франківська, Білої Церкви, Клагенфурта (Австрія). А його перша книга “Дорогами южной Ровенщины”, до речі, була видана ще в 1989 році.  Книги професора присвячені архітектурній спадщині князів Острозьких, ансамблю Почаївської Свято-Успенської Лаври та собору Св. Юра у Львові, пам’яткам м. Володимира-Волинського, Житомира, Ізяслава, Дерманя, Невіркова, Луцька, інших волинських міст і містечок. Завдяки   публікаціям Петра Анатолійовича вперше відкриті для наукової громадськості, шанувальників архітектурної старовини Волині та Рівненщини документи, креслення планів міст, замків, фортець, палаців, храмів і монастирів, виконані за часів Речі Посполитої та Російської імперії. Більшість з них  стали невід’ємною частиною архітектурної історії регіону та України.

 

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістюназад