Університет

Міжнародна науково-практична конференція "Архітектура, освіта і наука в Україні і світі: досвід і перспективи розвитку"

Міжнародна науково-практична конференція  "Архітектура, освіта і наука в Україні і світі: досвід і перспективи розвитку"

Впродовж   майже усього минулого тижня   в університеті відбувалась Міжнародна науково-практична конференція  "Архітектура, освіта і наука в Україні і світі: досвід і перспективи розвитку", присвячена 50-річчю архітектурної освіти в НУВГП. 

В рамках заходу  було заплановано проведення власне самої конференції та Всеукраїнського огляду-конкурсу дипломних проектів випускників архітектурних та мистецьких спеціальностей закладів вищої освіти України. Ще однією важливою подією стало проведення Міжнародного студентського конкурсу “Rivne Revital 2019”.

Делегації з 23 університетів України та ВНЗ з Республіки Білорусь взяли участь у відкритті  Міжнародної конференції та пленарному засіданні.  

На урочистостях архітектурну еліту України привітали ректор НУВГП Віктор Мошинський,  заступник міського голови м. Рівне Віталій Герман, заступник голови Рівненської обласної організації  Національної спілки архітекторів України Валентин Дем'янов, декан Київського національного університету будівництва та архітектури  Олександр Кащенко, директор РЕНОМЕ КОМФОРТ Федір Делеган, директор РЕНОМЕ ЄВРОБУД Андрій Моніч та директор РЕНОМЕ ПАРТНЕР Володимир Липко. 

Із пленарною доповіддю на тему «Інтенції та потенції перетворень сучасної архітектурної освіти» виступив завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища КНУБА  Віктор Тимохін .

Продовжилась конференція секційними засіданнями, паралельно з роботою референтур. Тези доповідей опубліковано в збірнику, співавторами якого стали представники ЗВО України, Великої Британії, США, Білорусі, Лівану.

На огляді-конкурсі  дипломних проектів випускників архітектурних і художніх спеціальностей були представлені роботи випускників 28 закладів вищої освіти, у тому числі й закордонних: з Азербайджану, Лівану і Білорусі. 

До складу  компетентного журі огляду-конкурсу дипломних проектів  увійшли: президент Національної спілки архітекторів України В.М.Гусаков, декан архітектурного факультету КНУБА О.В. Кащенко, голова архітектурної палати НСАУ О.П.Чижевський, голова Рівненської обласної організації НСАУ М.П. Пасічник, професор кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП  П.А.Ричков; директор ІАРХ НУ «Львівська політехніка» Б.С.Черкес , зав. кафедрою архітектури будівель і споруд та дизайну архітектурного середовища ХНУМГ ім. О.М. Бекетова Г.О. Осиченко, зав. кафедрою основ архітектури ХНУБА О.П.Буряк, зав. кафедрою інформаційних технологій в архітектурі КНУБА В.В.Товбич та директор архітектурно-художнього інституту ОДАБА В.П. Уреньов.

Роботи на конкурс були представлені у номінаціях: громадські будівлі і споруди; житлові будівлі і комплекси; промислова архітектура; містобудування; ландшафтна архітектура; дизайн архітектурного середовища; дизайн інтер’єру; графічний дизайн; реконструкція та реставрація об’єктів архітектури та містобудування; експериментальне проектування (футуристичний проект, енергоефективна архітектура, інноваційні технології).  Всього представлено 337 дипломних робіт, серед яких 203 роботи бакалавра та 134 магістерські роботи. Відповідно до рішення журі огляду-конкурсу, вони отримали різноманітні відзнаки: - дипломи різних ступенів, дипломи Національної спілки архітекторів України, Дипломи Української Академії архітектури. Архітектурну школу НУВГП представляли 14 проектів, дев’ять з яких були відзначені дипломами першого ступеня, п’ять – другого ступеня, один проект  відзначений Українською Академією архітектури, один – Рівненською обласною організацією НСАУ. 

В окремій номінації «навчально-наукова методична література»  було представлено 50 праць, нагороджених дипломами в різних номінаціях. 

Наступного дня, другого  жовтня працювало журі Міжнародного  студентського конкурсу "RIVNE REVITAL 2019", де конкурсантам необхідно було презентувати урбаністичні та архітектурно- дизайнерські проекти реконструкції кварталу забудови центральної частини м. Рівне в периметрі вулиць Соборна, Чорновола, Драгоманова, 16 Липня та розробити багатофункціональний молодіжний культурно-дозвіллєвий комплекс та центр ділової активності. Свої роботи представили 26 учасників:  студенти з університетів Києва, Івано-Франківська, Львова, Одеси, Харкова, Полтави, Рівного (НУВГП) та Бейруту (Ліван). «Це концептуальні проекти, які стануть імпульсом для розвитку, глибшого опрацювання та синтезу архітектурних ідей, що згодом можуть бути реалізовані у місті. Цей конкурс – поштовх для початку розробки нових проектів, цікавих для забудови саме в центрі міста, –- відзначила завідувач  кафедри архітектури і середовищного дизайну Ольга Михайлишин.

Переможців було визначено у трьох номінаціях: кращий урбаністичний, кращий архітектурний, кращий дизайнерський проект. Рішенням журі кожен з переможців отримає по 15 тисяч гривень від спонсорів – групи компаній «РЕНОМЕ» (м.Рівне). А спеціальними призами та відзнаками нагородили учасників заступник міського голови  Віталій Герман, керівник управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій Сергій Гемберг, компанія «ДахТрейд» та ТОВ «А-2».

В рамках конференції третього  жовтня відбувся семінар з проблем архітектурної освіти «Проблеми та особливості підготовки магістрів архітектури на сучасному етапі». Тут з доповідями щодо сучасних викликів в архітектурній освіті виступили: президент Національної спілки архітекторів України В.М.Гусаков, голова підкомісії МОН за спеціальністю 191 "Архітектура та містобудування" професор  О.В.Кащенко, декани і директори архітектурних факультетів та інститутів, завідувачі архітектурних кафедр ЗВО України.

Окрім того,  до 50-річчя кафедри архітектури та середовищного дизайну  було приурочено публікацію ювілейного видання «Рівненська архітектурна школа: 50 років досвіду. 1969-2019» (укладачі – О.Л. Михайлишин, М.І. Ісупова, за ред. проф. О.Л. Михайлишин та проф. П.А. Ричкова) та монографії професора кафедри архітектури та середовищного дизайну  Петра Ричкова «Архітектор Ян Якуб Бургіньйон: творча спадщина» (художній редактор видання – Віктор Луц).

Учасники  конференції та огляду-конкурсу  у свій вільний час не лишились поза увагою організаторів і  відвідали з екскурсіями смт.Олика, «Тунеліь кохання», побували  м. Дубно та Тараканівському форті.

Більше фото у 

 

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю

 назад