Університет

Освітньо-оздоровчий тренінг кафедри фізичного виховання

На сьогодні фізичне виховання студентської молоді розглядається не тільки як важливий елемент системи освіти і виховання у закладах вищої освіти, але й як важіль формування основ здорового способу життя, організації активного відпочинку і корисного дозвілля, розвитку і відновлення фізичних і духовних сил, корекції та реабілітації здоров’я.

У вересні місяці кафедра фізичного виховання проводить серію освітньо-оздоровчих тренінгів у позанавчальний час з відвідуванням Рівненського зоопарку. Долучилися до заходу в цьому навчальному році першокурсники навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою і  навчально-наукового інституту економіки та менеджменту.

Під час спілкування зі студентами розкриті основні поняття теми: «здоров’я»; «здоровий спосіб життя», «оздоровча рухова активність». Доведено, що здоров’я є важливою людською цінністю, охарактеризовано об’єктивні та суб’єктивні показники самоконтролю. Наголошено, що обмеження рухової активності студентів знижує захисні механізми організму до несприятливих впливів навколишнього середовища, розвиває схильність до захворювань та негативно впливає на рівень їх фізичної підготовленості.

З’ясовано, що першокурсники для контролю стану здоров’я та рівня рухової активності використовують мобільні додатки. Додаток Mi Fit, який використовується окремими студентами разом з фітнес-трекером, за замовчуванням пропонує орієнтир у 8000 кроків на день. Олена Тимофіївна Кузнєцова пояснила та показала можливості додатку у підрахунку кількості кроків, розрахунку дистанції, витрачених калорій, можливості щоденника зі статистикою.

Після завершення практичної частини тренінгу спостерігалося покращення настрою, підвищення активності, позитивні зміни в реакції частоти серцевих скорочень на фізичне навантаження. Зовнішні ознаки студентів та їх емоційний стан свідчили про вирішення основних завдань заходу.

Розповідаючи про свої враження, професор Кузнєцова О.Т. висловила спільну думку, що вдалося досягнути найбільшої мети – об’єднати всіх студентів, створити незабутню атмосферу. Від неформального спілкування всі отримали величезну радість, ближче познайомилися з дружньою командою першокурсників інституту.

Окрема подяка в допомозі організації заходу заступникам директорів з виховної та організаційної роботи Бялику І.М. та Зощук Н.В., кураторам груп та студентському активу.

Бажаємо міцного здоров’я!

Кафедра фізичного виховання