Університет

Перші енергоаудитори в рамках Проекту GIZ

Нащодавно Центр енергоефективності  університету завершив підготовку своїх  перших енергоаудиторів за програмою GIZ відповідно до європейських вимог.

Як розповів доцент кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності, представник Центру енергоефективності  Володимир Довбенко, вже понад рік Центр має право здійснювати підготовку та атестацію осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем. У вересні сім енергоаудиторів отримали свої кваліфікаційні сертифікати.

Їх навчання відбулося за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ (GmbH) в рамках Проекту "Підтримка національного Фонду енергоефективності та екологічних реформ (S2I)" ЗВО  для енергоаудиторів.

Навчання проводили викладачі-енергоаудитори: завідувач кафедри теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки Микола Кізєєв, доцент цієї ж кафедри  Ольга Новицька, доцент кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Володимир Довбенко, практикуючий енергоаудитор та керівник відділу енергетичного аудиту КП “Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних та громадських будівлях м. Києва” Сергій Наскальний, а також доценти кафедри теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки Сергій Проценко, Віталій Кравченко, Володимир Щербаков, Наталія Кравченко, професор кафедри автоматизації, електротехнічних  та комп'ютерно-інтегрованих технологій Святослав Василець.

Володимир Сергійович також зазначив, що  у Центрі енергоефективності не лише здійснюється підготовка сертифікованих енергоаудиторів,  а й в розрізі енергоефективності проводяться тренінги, семінари, майстер-класи з впровадження енергоефективних заходів для різної цільової аудиторії:  енергоаудиторів, менеджерів із енергозбереження, голів ОСББ та ОТГ, представників будівельно-монтажних організацій та проектантів, представників ДАБІ та ін. Окрім того, саме у Центрі можна дізнатися про енергоефективні технології та обладнання,  ознайомитися із зразками технічних рішень з утеплення будівель, монтажу віконних і дверних блоків, енергоефективними технологіями та обладнанням для систем опалення, охолодження, гарячого водопостачання, вентиляції, освітлення тощо).

До речі, проект з підготовки енергоаудиторів на базі ЗВО впроваджується за підтримки Уряду Німеччини та GIZ. Програма співпраці передбачає розробку спеціалістами GIZ програми тренінгів для підготовки енергоаудиторів, проведення тренінгів для викладачів-енергоаудиторів і представників університетів (до 3 викладачів-енергоаудиторів із ЗВО, у яких створено комісії з атестації енергоаудиторів). Всього ж у 34 ЗВО України діють такі  атестаційні комісії.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю