Університет

Стан і перспективи підготовки фахівців для рибної галузі України

12 вересня директор ННІ агроекології та землеустрою Алла Прищепа  і завідувач кафедри водних біоресурсів Василь Сондак взяли участь у роботі круглого столу на тему: «Стан і перспективи підготовки фахівців для рибної галузі України», який був організований  на факультеті тваринництва та водних біоресурсів Національного університету біоресурсів та природокористування. Участь у даному заході взяли представники дев’яти закладів вищої освіти України, де здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура», представники державного агентства рибного господарства України та державної установи «Навчально-методичного центру вищої та фахової перед вищої освіти».

Про стан і перспективи кадрового забезпечення рибної галузі в Україні доповів заступник голови державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко. Він висвітлив реальний стан справ у галузі, навів шляхи вирішення нагальних проблем та зупинився на концепції розвитку рибного господарства, що була підготовлена агентством. Декан факультету тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України Вадим Кондратюк виступив з ґрунтовною доповіддю про особливості набору та підготовки фахівців за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура», в якій представив детальний аналіз вступної кампанії в усіх закладах вищої освіти України, де готують технологів з рибництва за останні три роки. Було наголошено, що спеціальність втрачає престижність, а потреба у фахівцях з кожним роком буде зростати. Доцент кафедри аквакультури НУБіП України Василь Коваленко зупинився на питаннях профорієнтаційної роботи та популяризації професії технолога з водних біоресурсів та аквакультури.  Завідувач кафедри водних біоресурсів Національного університету водного господарства та природокористування Василь Сондак розповів про стан практичної підготовки студентів нашого університету та її зв’язок із виробництвом. Завідувач кафедри гідробіології та іхтіології НУБіП Петро Шевченко, доцент цієї ж кафедри Наталія Марценюк та методист вищої категорії ДУ «НМЦ вищої та фахової перед вищої освіти» Ніна Синявська доповіли про навчально-методичне забезпечення підготовки фахівців з водних біоресурсів та аквакультури.

Усі учасники круглого столу були одноголосні щодо потреби працювати спільно і злагоджено, щоб у подальшому збільшити кількість спеціалістів з водних біоресурсів та аквакультури. В кінці було прийнято резолюцію щодо звернення до профільних міністерств і відомств країни з конкретними пропозиціями з покращення набору та підготовки фахівців за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура».

Алла Прищепа,
професор, директор ННІАЗ