Університет

Презентація довідника “Бурштин Полісся” в Польщі

Презентація довідника “Бурштин Полісся” в Польщі

26-31.08.2019 р. українська делегація в складі науковців з Інституту геологічних наук НАН України, Рівненського  університету водного господарства та природокористування, Державного університету "Житомирська політехніка", в рамках співпраці з Польською академією наук  за міжнародним проектом "Родовища та властивості бурштину", взяла участь у ряді наукових заходів, організованих польською стороною проекту. Перша зустріч з науковцями Польщі відбулася на міжнародному семінарі в Музеї Землі ПАН,  м. Варшава. Під час семінару було проведено презентацію довідника “Бурштин Полісся”, автори В.Г. Мельничук, М.В. Криницька. З науковцями, дослідниками бурштину та родовищ бурштину, задіяними у міжнародному проекті з польської та української сторони,було намічено шляхи подальшої співпраці. 

Наступна презентація довідника відбулася в рамках проведення 20-ї Міжнародної ярмарки бурштину “Ambermart-2019” в м. Ґданську, всесвітньо відомій столиці бурштину. Саме тут, на узбережжі Балтійського моря відбулася подія, яка зібрала 190 учасників з 14 країн, в тому числі фахівців з геологічного вивчення родовищ бурштину, та близько 3000 відвідувачів з 30 країн. Спілкування однодумців та дослідників бурштину  проходило в дружній атмосфері. Слід зауважити, що польські колеги високо оцінили видання нашого університету. Було відмічено, що це перша українська публікація, презентована в Польщі, яка синтезувала розрізнені дані про бурштин та його родовища. Презентація довідника “Бурштин Полісся” викликала жваву дискусію щодо умов утворення бурштину та методів їх дослідження.  

Під час відвідування м. Гданська відбулося знайомство з науковою установою Panstowy Instytut Geologiczny та з напрямками досліджень даної установи, такожвідбувся обмін інформацією з уже проведених досліджень, розглянуті напрямки подальших спільних досліджень  та розглянуто умови угоди про співпрацю.

При нагоді учасники української делегації ознайомилися з визначними місцями міст Варшава та Ґданськ, покупалися в Балтійському морі. У Варшаві найбільше враження справив геологічний музей своїм різноманіттям експонатів, всебічно інформованими експозиціями  та просторими залами. Ґданськ вразив масштабністю Ярмарки бурштину. Незабутні враження залишилися в пам’яті від вмілого поєднання бурштину в оздобленні вівтаря в святій базиліці на вулиці Брідгет, виставленого напоказ в 2018 році.

 

Марія Криницька,
кафедра геології та гідрології

 назад