Університет

Унікальний скаутський злет

Унікальний скаутський злет

Скаутський злет «Джемборі – Рівно 30. Рівне» днями  відбувся на території бази практики і відпочинку НУВГП, що у селі Хотин.  Вперше НУВГП став співорганізатором та партнером такої непересічної та насправді великомасштабної події,  надавши приміщення, забезпечення світлом, водою та іншими комунікаціями понад півтори тисячі учасників злету. А завдяки зусиллям співробітників університету відбулося  функціонування спеціально облаштованого наметового містечка.

Варто зазначити, що це найбільший проект Міністерства молоді і спорту України, присвячений тридцятиріччю із дня відновлення Пласту в Україні,  на який з'їхались представники з 18 областей України , а також близького та далекого зарубіжжя: Австралії, Польщі, Білорусі, Канади, США, Грузії. 

Впродовж  чотирьох днів скаути, серед яких і діти, і дорослі,  брали участь у різноманітних руханках , долали смуги перешкод та туристичні переправи,  займалися на терені. А ще взяли участь у Джемборі Talks – відкритому університеті, дискусійному  майданчику з топ-спікерами. В останній день скаутське джемборі завершиться потужним флешмобом, присвяченим  Дню державного прапора.  

На святкування завітав і  Блаженнійший Митрополит Епіфаній.  Митрополит поспілкувався з молоддю та відповів на актуальні запитання.  Його Блаженство відзначив, що ПЦУ завжди відкрита для молоді. Окрім того,  багато священників є пластунами і виховниками та капеланами пластових таборів, та ще більше пластунів є активними парафіянами ПЦУ.

До слова, Пласт – це Національно-скаутська організація України, яка існує понад  100 років. Мета організації – сприяння всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі.  Джемборі – традиційний скаутський злет в таборових умовах. 

 

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістюназад