Університет

Міжвузівська науково-практична конференція

В рамках «Тижня Європи» в університеті відбулась ІІ міжвузівська науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку лінгвістики та лінгводидактики».

Відкрила захід своєю промовою завідувач кафедри іноземних мов Марія Тадеєва.  Професор відзначила як науковий, так і прикладний зміст конференції. Окрім того, Марія Іванівна відмітила й розширення географії учасників, збільшення кількості  секцій та самих учасників заходу: студентів, викладачів, аспірантів і школярів. Адже в заході взяли участь представники НУВГП, РДГУ, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Східноєвропейського  національного університету ім. Лесі Українки, Коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ (Берегово), Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (Київ) та Сарненського педагогічного коледжу.  Звернулися до присутніх і проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Наталія Савіна та в.о. директора ННІЕМ Наталія Ковшун.

У пленарному засіданні присутні обговорили розвиток системи ключових  професійних компетентностей майбутніх вчителів англійської мови в рамках пілотування спільного проекту Британської ради в Україні та МОН «Шкільний вчитель нового покоління», загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти, європейські тенденції навчання іноземних мов, жанрові модифікації в сучасному літературознавчому дискурсі.

В секційних  засіданнях розглянули актуальні проблеми лінгвістичних та літературознавчих досліджень, перспективи розвитку  ланцюга «мови-культури-комунікації», сучасні напрямки розвитку лінгводидактики, актуальні питання загальної педагогіки та історії педагогіки, сучасні технології в педагогічній науці, теорію і методику професійної освіти, методи викладання мов, фахову проблематику вищих технічних навчальних закладів іноземними мовами.

Головним завданням конференції  стало забезпечення ефективного спілкування, обміну інформацією, обговорення перспектив розвитку лінгвістики та лінгводидактики.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю