Університет

Сучасні досягнення спортивної медицини, фізичної та реабілітаційної медицини-2019

Сучасні досягнення спортивної медицини, фізичної та реабілітаційної медицини-2019

11-13 квітня 2019 року в м. Дніпрі проходив IV Всеукраїнський з’їзд фахівців зі спортивної медицини та лікувальної фізкультури «Сучасні досягнення спортивної медицини, фізичної та реабілітаційної медицини-2019», присвячений 70-річчю системи надання лікарсько-фізкультурної допомоги в Україні та 70-річчю кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини та валеології Дніпропетровської медичної академії. В програмі з’їзду було пленарне засідання та робота у шести секціях та майстер-класи.

Одним із модераторів секції № 2 «Актуальні проблеми реабілітації в клініці внутрішніх хвороб» був директор навчально-наукового інституту охорони здоров’я, д.мед.н., професор Григус І.М., він також надав доповідь від колективу авторів ННІОЗ «Особливості фізичної терапії хворих на легку персистуючу бронхіальну астму». За матеріалами доповідей на з’їзді був виданий електронний збірник, в якому висвітлені матеріали, присвячені найважливішим проблемам спортивної медицини, особливо з питань вдосконалення системи медичного забезпечення сфери фізичної культури і спорту, актуальним проблемам розбудови сучасної системи фізичної та
реабілітаційної медицини, фізичної терапії та ерготерапії, а також проблемам підготовки фахівців за даними напрямками у закладах вищої освіти України.

У рамках проведення з’їзду відбувся 1-й Дніпровський форум з фізичної та реабілітаційної медицини «Мультипрофесійна реабілітаційна допомога в Україні», Форум з масажних та реабілітаційних технологій та 35-й Фестиваль практичної психології й тілесних практик «Гармонія».

Обговорення вищезазначених проблем дозволить визначити шляхи подальшого розвитку і консолідації зусиль держави, органів місцевого самоврядування і громадських організацій навколо вирішення таких важливих питань, як формування здорової нації, підвищення міжнародного іміджу України через призму її спортивних досягнень, а також створення
ефективної системи надання фізичної та реабілітаційної допомоги в країні.

 

Ігор Григус,
навчально-наукововий інститут охорони здоров’я

 

Читайте також: Примножуємо здобутки університетуназад