Університет

Третя робоча зустріч учасників Міжнародного проекту TENOR Towards Circular Economy in Organic Farming

Третя робоча зустріч учасників Міжнародного проекту TENOR Towards Circular Economy in Organic Farming

Третя робоча зустріч учасників Міжнародного проекту CPEA-ST/10081 TENOR Towards Circular Economy in Organic Farming в м. Мінськ, Республіка Білорусь.

Проект виконується в рамках Cooperation Programme with Eurasia, фінансується Norwegian Centre for International Cooperation in Education , об’єднує   чотири університети та  п’ять підприємств-партнерів з  Білорусі, Німеччини, Норвегії, України.

Проект TENOR Living Lab передбачає зміцнення і розширення партнерських зв’язків шляхом ефективного і раціонального використання інтелектуального та виробничого ресурсів учасників – університетів та  підприємств,  розвиток досліджень, збільшення баз практики студентів на підприємствах з передовими технологіями, в тому числі в університетах та підприємствах інших країн, розвиток компетенцій викладачів та студентів через академічне партнерство та мобільність.

Робоча зустріч учасників  Міжнародного проекту CPEA-ST/10081 TENOR Towards Circular Economy in Organic Farming   проходила в м. Мінськ, Республіка Білорусь.

В обговоренні деталей реалізації проекту взяли участь Харша Ратнавіра, Захар Малецький, Елізабет Сандхейм Хофф  з Норвезького університету природничих наук (Норвегія), Алла Кучерова, Олег Пінчук, Ольга Степанченко з Національного університету водного господарства та природокористування,  Андрій Якимчук з «Реноме Євробуд» (Україна), Мартін Олденбург з Університету прикладних наук Східної Вестфалії-Ліппе (Німеччина),  Олександр Дубіна, Артем Воробйов з Білоруського державного технологічного університету (Білорусь).

Під час обговорення був представлений звіт за 2018 рік, в якому відображено ступінь виконання запланованих видів робіт: розробки навчального курсу, семінарів за участю неакадемічних партнерів, участі в спільних дослідженнях і публікаціях, мобільності студентів тощо. Було детально проаналізовано проект прототипу, який буде реалізовано в Національному університеті водного господарства та природокористування. Розглядались концепції використання води, поживних речовин і тепла на основі замкненого циклу,  заснованого на раціональному використанні ресурсів. Особливу увагу було приділено співпраці університетів з підприємствами щодо реалізації ідей проекту через Urban farming, Оrganic Farming.

Були проведені спільні сесії з учасниками Міжнародного проекту CPEA-2011/10002 Water Harmony – Integration of Education, Research, Innovation and Entrepreneurship (Water Harmony-II).

Програмою зустрічі було  передбачено участь в семінарі «Стічні води – забруднювач і ресурс майбутнього. Менеджмент, очищення, виділення цінних компонентів і повторне використання», в якому з доповіддю «Технічні рішення по використанню теплового потенціалу скидних теплих вод енергетичних і промислових об'єктів для цілей рослинництва» виступив доцент кафедри гідро інформатики Олег Пінчук. В межах робочої зустрічі учасники також відвідали виставку «Вода і тепло».

 

Алла Кучерова,
координатор  проекту TENOR від НУВГП назад