Університет

Полку архітекторів прибуло…

Полку архітекторів прибуло…

Захист дипломних проектів та атестаційних магістерських робіт  завершився на кафедрі архітектури. Захищалися шестикурсники спеціальностей  «Архітектура будівель і споруд» та «Дизайн архітектурного середовища».

Найцікавішими, на думку членів ДЕК, можна відзначити кілька робіт.

Зокрема, роботу Ірини Зубової  «Принципи архітектурно-планувальної організації сучасних дитячих таборів» (керівник – доцент Н.В. Лушнікова).

Так, Ірина пропонує провести реновацію табору в с. Стригани Славутського району Хмельницької області. Споруда, фундамент якої було закладено ще за радянських часів, через відсутність фінансування так і  не була завершена.

А ось магістрантка  Анастасія Пантюшко  (керівник – професор П.А. Ричков) досліджувала принципи архітектурно-планувальної організації будинків для пристарілих.

Як відмітила доповідачка, тема є актуальною ще з післявоєнних часів, коли частина людей  похилого віку залишилися одинокими та безпорадними. І сьогодні чисельність людей похилого віку швидко зростає. Тож спираючись на світовий досвід планування та об’ємно-просторового рішення  будинків пристарілих, пансіонатів та геріатричних закладів, Анастасія пропонує розташувати будинок для людей похилого віку за своїми принципами  архітектурно-планувальної організації будівлі в с. Біла Криниця.

У свою чергу Ксенія Обухова визначила принципи рефункціоналізації промислових об’єктів на прикладі ВАТ «Здолбунівський завод нестандартного обладнання» (керівник – доцент Н.В. Лушнікова).

Занедбані промислові будівлі Ксенія пропонує рефункціоналізувати  у виставковий та культурно-освітній центр з бібліотекою, лекційними аудиторіями та кафе. А ще в сусідніх будівлях відкрити торговельний центр та готель. Буде тут, за задумкою Ксенії, і спортивна школа, адже колишній завод  знаходиться  в центрі міста, має гарне транспортне сполучення, поряд функціонують  дитячі садочки та школи. Членами ДЕК була відмічена й  актуальність даної тематики дослідження.

Відзначили члени  комісії також і роботи Ольги Маринич «Принцип ревіталізації  садибних ансамблів доби романтизму на прикладі резиденції Валевських у смт Гоща Рівненської області» (керівник – професор О.Л. Михайлишин) та Юлії Ягодки «Архітектурно-стилістичні особливості формування інтер’єрів  парадних приміщень в палацах Волині (кінця XVIII–початку XIX ст.)»  ( керівник – О.Л. Михайлишин).

До речі, проект Юлії Ягодки зацікавив  Леоніда Кічатого – директора  Державного  історико-культурного  заповідника  міста Дубно, присутнього на захисті. А ось дослідження Ольги  Маринич не залишило байдужою  громаду смт Гоща, представники якої також  були присутні на захисті магістерських робіт.

Підсумовуючи побачене і почуте, голова ДЕК, директор ТВФ «Архсервіс» Валентин Дем’янов звернув увагу випускників на важливість соціально-історичного аспекту в дослідженнях, проведених студентами. Адже майбутні архітектори повинні вміти не лише проектувати, визначати надійність конструкцій та розробляти проектні документації, а й бути істориками, дослідниками, краєзнавцями… Добре знатися на проектуванні будівель громадського призначення,  а  установ охорони здоров’я  – особливо.

Усі члени  екзаменаційної комісії у складі голови ДЕК В.А. Дем’янова,  завідувача кафедри архітектури та середовищного дизайну, професора О.Л. Михайлишин, професора П.А. Ричкова,   доцента  М.В. Шолудько,  доцента кафедри промислового, цивільного будівництва та інженерних споруд  М.С. Зінчука, старшого викладача кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Т.О. Поліщук-Герасимчук, доцента О.Е. Смолінської високо оцінили неординарність та виконання студентами  комплексних  історико-архітектурних досліджень та побажали реалізації усіх їх проектів  у подальшому професійному шляху.

Наталія ПАРХОМЧУК,
сектор зв’язків із громадськістю

Читайте також: «Водний» дещо послабив свої позиції у Webometrics
Читайте також: Відбулась олімпіада з хімії та фізики

 назад