Університет

Вшанування пам'яті Гулі Корольової

9 вересня в університеті особливий день - день народження Гулі Корольової. Її пам'ятник на розі вулиць Приходька та Чорновола біля четвертого навчально-лабораторного корпусу НУВГП щоранку бачать перед початком трудового дня студенти та працівники університету. В цей день з моменту відкриття пам'ятника у 1977 р. біля його підніжжя студенти покладають живі квіти на знак вшанування пам'яті героїні - колишньої студентки Київського гідромеліоративного інституту торфомеханічного факультету.

На перерві між третьою і четвертою парами біля пам'ятника відбувся короткий імпровізований мітинг, на якому студентам коротко нагадали, хто така Гуля Корольова, і чому сьогодні до її постаті прикута увага.

КОРОЛЬОВА Гуля Володимирівна (справж. — Маріонелла; Королёва Гуля (Марионелла) Владимировна народилась 09.09.1922 р. в Москві — загинула в бою 23.11.1942 р. поблизу с. Паньшино Сталінградської, нині Волгоградської обл., РФ) — російська кіноактриса. Учасниця 2-ї світ. війни. Бойова нагорода "Орден бойового червоного прапора. Навчалась у Київському гідромеліоративному інституті (від 1940). Дебютувала у кіно епізодичною роллю у фільмі «Каштанка» (1926, реж. О. Преображенська). Зіграла у фільмах ролі Найменшої «баби рязанської» («Баби рязанські», 1927, реж. О. Преображенська, І. Правов), Василинки («Дочка партизана», 1934, реж. О. Маслюков), Варьки («Я люблю», реж. Л. Луков), Люзи («Сонячний маскарад», реж. Є. Григорович; обидві — 1936). Про Гулю Корольову знято фільми «Гуля Корольова» (1967, реж. І. Миронова), «Четверта висота» (1977, реж. І. Вознесенський). Х/ф "Четверта висота" є у фільмотеці музею історії НУВГП і він демонструвався відвідувачам музею напередодні Дня Перемоги .

Про Гулю Корольву можна прочитати: Ильина Е. Четвертая высота. Москва, 1945; 2006; Мишаткин Ю. Письма без марок: Рассказы о письмах Гули Королевой, Москва, 1964; Евстратов П. Ее звали Гуля. Волгоград, 1973.