Університет

Поет-відвідувач

22 жовтня 2013 р. після виступу навчально-наукового інституту інформатики, автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки на фестивалі „Золота осінь”, що в ці дні проходить в НУВГП з метою пошуків талантів серед студентської молоді, до музею завітав Торубка Роман-Матвій, котрий вперше публічно читав свої вірші глядачам концерту. Роман-Матвій – поет-початківець, навчається в групі АУТП-11.

Відвідувача цікавило, чи були в НУВГП поети, хто вони, чи можливе особисте знайомство із ними, щоб чогось навчитися у досвідчених майстрів слова? Студент був приємно вражений, що переважна більшість поетів НУВГП – серед математиків. Збірки їхніх поезій можна взяти в бібліотеці.

У 70–80-х рр. при газеті „Трибуна студента” функціонувало творче об'єднання „Пролісок”, де відточували своє „перо”, як поети, так і прозаїки. Більшість членів цього об'єднання були плідними дописувачами нашої студентської газети. Дехто після „водного” навіть пішов у журналістику, змінивши свій фах.

У 2002 році світ побачив альманах „Alma mater”, до якого увійшли прозові та поетичні твори не тільки викладачів, а і працівників та студентів „водника”. І хто його зна, якщо до 100-річчя НУВГП назбирається достатня кількість творів для публікації, то, можливо, що слід буде чекати на з’яву і „Alma mater-2”...

Торубка Роман-Матвій прочитав дещо зі свого доробку. Поезія йому допомагає бачити та сприймати світ глибше і різнобічно. Саме це сприяє усвідомленню в житті багатьох речей та явищ, виставляє на перспективу чіткі орієнтири, що в наш час дуже багато чого важить.