Університет

ПОДІЇ В МУЗЕЇ НА СВЯТО ПОКРОВИ

Вранці до музею історії університету якось нерішуче зайшла жінка у вишиванці. Привітавшись зі мною, вона представилась – Шило Ніна Іванівна, кандидат філологічних наук, член Союзу Українок м. Рівне.

Ніна Іванівна прийшла у справі. Школярі ЗОШ №8 збирають матеріали про УПА. Їх зацікавила інформація про Ларису Осьмак, почуту в одній із програм про наш музей по місцевому телебаченню.

Лариса Осьмак – випускниця Київського гідромеліоративного інституту 1941 року. Отримала фах гідротехніка. Під час окупації України допомагала своєму батьку Кирилу Осьмаку налагоджувати підпільну роботу в первинних організаціях УПА. Донька Президента Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака, якого було обрано на цю посаду в липні 1944 року, порадіти за батька не встигла – вона пропала безвісти за нез’ясованих обставин на Кореччині на порубіжні 1943-1944 років.

Отже, школярі мають намір здійснити дослідження і написати наукову роботу про життя Лариси Осьмак. Шило Ніна Іванівна висловила сподівання, що співпраця школярів із музеєм історії НУВГП складеться найкращим чином і увінчається гарним результатом.

В другій половині дня відбулася зустріч із випускником УІІВГ Гендельманом Ігорем Ойдеровичем, який навчався на факультеті гідротехнічного будівництва в 1968-1973 роках. Він із дружиною приїхав до Рівного аж із Маріуполя, щоб відвідати місто своєї студентської юності. На жаль, тих, кого б хотілося побачити, пішли в кращий світ. Про це Ігор Ойдерович дізнався із розповіді про історію навчального закладу, який дав йому путівку в життя. Колишній випускник УІІВГ пригадав свої виробничі практики під час навчання. Він побував на Нурекській ГЕС та Червекській ГЕС. В Каневі під час будівництва другої черги Канівської ГЕС студенти-практиканти жили в палатках. Довелось пройти сувору школу професійного вишколу, адже керівником практики був проректор по науці УІІВГ Александров. По закінченню “водника” отримав направлення в Маріуполь. З часом одружився з Уляницькою Діною Олександрівною. Трудовий шлях пройшов від майстра до керівника. Зараз Гендельман Ігор Ойдерович перебуває на заслуженому відпочинку. Так сталося, що на жодній зустрічі випускників з різних причин побувати не вдалося, про що дуже жалкує, але не втрачає надії якось зустрітися зі своїми однокурсниками.

На прощання гість музею залишив запис у книзі почесних гостей і свої координати на той випадок, раптом, хтось із їхнього випуску натрапить на ці відомості та вийде із ним на контакт.