Університет

ДО МУЗЕЮ - ЗІ СВОЇМИ ЕКСПОНАТАМИ

Приємно співпрацювати з кураторами, які морально налаштовують в похід у музей історії НУВГП не лише свою групу, а й самі готуються до цієї події. Світлана Іванівна Коваль, кандидат сільськогосподарських наук, після ознайомлення її першокурсників-агрохіміків та ґрунтознавців з історією університету і розгляду музейних експонатів, розповіла про те, яку роль у зростанні науковців НУВГП відіграла Сарненська науково-дослідна станція по освоєнню боліт. Через цю польову “лабораторію”, якій вже 100 років, пройшло більше десятка науковців -“водників”. Набутим досвідом вони й досі діляться зі студентами НУВГП і передають їм свої фахові знання.

Робота науковим співробітником у 90-х рр. на Сарненській науково-дослідній станції по освоєнню боліт дала Світлані Іванівні путівку в життя. Після захисту дисертації на звання кандидата сільськогосподарських наук перспективного науковця запросили на викладацьку роботу в Національний університет водного господарства та природокористування.

Світлана Іванівна Коваль люб’язно подарувала музею примірники наукових розробок своїх колег-попередників, автореферат власної дисертації, фото із життя станції та картографічний матеріал, який використовувався науковими співробітниками іще тоді, коли землі Західної України входили до складу Польщі.

Із цими матеріалами, які поповнили фонд експонатів музею, надалі при потребі зможуть ознайомитися студенти, аспіранти та викладачі, адже в музеї подібні експонати за своїм призначенням - багатофункціональні.