Університет

До alma mater із США

ДО ALMA MATER ІЗ США

29 жовтня 2013 р. до музею історії НУВГП завітав незвичайний гість – Євген Прокопович Лісовенко. Шлях із Нью-Йорка до рідної alma mater Євген Прокопович в черговий раз подолав, перелетівши через Атлантику. Євген Прокопович завжди навідується у „водник”, коли буває на Україні.

Є.П. Лісовенко наш випускник. Льотчик, фронтовик, учасник битви за Сталінград. Після звільнення в запас поступив на навчання в Київський гідромеліоративний інститут у 1947 р. на щойно відкритий факультет будівництва малих і середніх ГЕС, який успішно закінчив у 1952 році.

З першого до останнього дня трудової діяльності Є.П. Лісовенко працював за фахом. Спочатку проектував і контролював будівництво малих ГЕС на Західній Україні, а у 60-х рр. ректором УІІВГ К.С. Семеновим був запрошений на викладацьку роботу в інститут. Власне фахове зростання здійснив через захист кандидатської дисертації, після чого продовжував займатися науково-дослідницькою роботою та готувати спеціалістів гідротехнічного профілю. Вийшовши на пенсію, емігрував до США, де вже понад 15 років допомагає сину ростити і виховувати дітей – власних внуків.

Про Є.П. Лісовенка уже писалося в „Трибуні студента” у статті Є.О. Філіпович „Юність обпалена війною”. Однак, під час кожної наступної зустрічі Євген Прокопович завжди розповідає про щось нове та цікаве зі свого життя, що в сукупності може потягти іще на одну статтю про цю людину...