Університет

Ознайомча практика першокурсників

Згідно усталених традицій перша практика першокурсників розпочинається в музеї історії НУВГП, де майбутні гідротехніки та гідроенергетики ближче ознайомлюються із своїм обраним майбутнім фахом.

Впродовж багатьох років у фондах музею зібралося достатньо матеріалу про будови ГЕС різного класу, де працювали наші випускники і котрі про це присилали цілі фотоальбоми. Власне у такий спосіб передавалася естафета наступникам, які стануть гідною зміною своїх попередників. На альбомних світлинах зафіксовані унікальні кадри історії з’яви того чи іншого об’єкту гідротехнічного профілю у різні фази його будівництва. Тут – і пейзажі найрізноманітніших куточків колишнього СРСР, і парк техніки, і будівельні технології на конкретний момент історії. А головне – гімн трудовій звитязі наших випускників.

Спочатку майбутні гідротехніки та гідроенергетики здійснили по сенсорній карті України „мандрівку” найбільшими річками Батьківщини. „Пройшлися” по Дніпровському каскаду ГЕС першого класу; „побували” і на Дністрі, де працює Новодністровська ГЕС і відбувається епохальне будівництво ГАЕС; „відвідали” гідроенергетичні об’єкти на р. Південний Буг; ознайомилися із географічним розташуванням ГЕС середнього класу в Карпатському регіоні та ряду малих ГЕС на Лівобережжі України.

Потім у лекційній аудиторії завідувачкою музеєм історії Філіпович Є.О. для практикантів-першокурсників була прочитана лекція про план ГОЕЛРО, із втілення якого в життя розпочалося технічне переозброєння СРСР (в тому числі і сьогоднішньої незалежної України).

Для самостійної роботи студенти отримали матеріали з фондів музею історії НУВГП. Завдання, поставлене керівником практики к. т. н., доцентом Філіповичем Ю.Ю., полягало не тільки у перегляді усього наявного ілюстративного матеріалу, а й в коротенькому описі опрацьованих інформаційних джерел, тобто, як зрозуміли студенти побачене..

Після занять поцікавилась враженнями від першого знайомства із майбутнім фахом. Більшість студентів відверто зізналися, що відчувають деякий страх та непевність у тому, що колись і вони зможуть проектувати та будувати красиві ГЕС, виробляти електроенергію, і що, взагалі, їм довірять таку справу і у них все вийде професійно. Подібна реакція цілком нормальна. Першу стадію зустрічі з новизною: „Цього не може бути!” – пройдено. На виробничих та переддипломній практиках студенти не тільки освояться та орієнтуватимуться у різних фахових питаннях, а ще й уже не мислитимуть себе по за обраною професією. Гідроенергетика – вона таки затягує... На все життя...