Хто такий студент?

Хто такий студент?

ХТО ТАКИЙ СТУДЕНТ?

     На передодні Міжнародного Дня студента спробуємо вияснити «Хто ж такі  студенти?

     Як виявляється слово «студент» походить від лат. studens - «ретельно працюючий». В Древньому Римі і у Середньовіччі студентами називали будь яку особу, яка займалася пізнанням. У сучасному розумінні студент - це не тільки той хто відвідує вищі чи середні учбові заклади. 

     Студенти - оригінальні і по-своєму незрозумілі істоти цього світу. Зрештою, вони і не прагнуть, щоб їх зрозуміли, вони просто живуть. Не дивлячись на економічну ситуацію, суспільні негаразди та особисту незахищеність, вони уміють самостійно створювати собі свято, причому, щодня.

     Заняття в університеті і необхідність більш-менш систематично вставати рано вранці для їх відвідування - це те, що лякає студентів протягом усього навчального року, адже ранішнє пробудження так не вписується в студентський спосіб життя. І переставляння будильника кожні 10 хвилин, аби ще подрімати не змінить реальності, все одно доведеться вставати. Відкладання пробудження якнайдовше, потім кілька ковтків кави на льоту, поспіх на автобус і сон під час лекцій, пиво на перерві, прогулянка, вечірка і ніякого домашнього завдання – традиційний студентський день.

     Студенти завжди встигають зробити все: вчитися, працювати, робити революції, причому, непогано усе поєднують. Так, вони можуть прогуляти нудні пари, втекти із семінару, щоб просто на сонечку випити холодного пивка чи побувати на концерті відомого рок-гурту. Але... на те вони і студенти – вже не діти і ще не дорослі громадяни нашого суспільства.

     Усе студентське життя вони намагаються схопити за хвіст свою жар-птицю – халяву. Ні, вони не надіються на манну небесну у вигляді золотого дощу чи купи американської валюти. Їхні бажання значно скромніші: скласти іспит на „відмінно”, коли знаєш лише один білет із тридцяти, виграти ящик пива у молодіжному конкурсі, стрибнути із парашута, приземлившись на даху рідної „альма матер”...


 Студенти – це такий народ,
Який не може без пригод,
А їх, до речі, вистачає:
Підступна сесія чекає
Чи причепився викладач –
Тоді уже хоч сядь та й плач…
А лекції такі всі схожі –
Нудні. Студент сидіть не може,
Та як приходить семінар,
Студенту враз якийсь тягар:
Його не видно із-за парти,
Йому уже і не до жартів,
Та викладач хоч в окулярах,
Присутніх відміча на парах,
Тоді й приходять перездачі
І знов студент ридає-плаче…
Але всі теми поздає – дивись,
Стипендія вже є.
Професія “студент” – це класно,
Хоча, на жаль, короткочасно:
Десять семестрів чи п’ять років –
Оце для нас законні строки,
Тож спішимо Вас всіх вітати
Із Вашим днем! Із Вашим святом!

Профком студентівназад