ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО СЕМІНАРУ КАФЕДРИ ВІтаВТ

ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО СЕМІНАРУ КАФЕДРИ

Водної інженерії та водних технологій

19 вересня відбулося засідання науково-методичного семінару кафедри водної інженерії та водних технологій, на якому розглядалась методологія проведення лабораторних робіт.
Під час семінару доцентом Кропивком С.М. було проведено показову лабораторну роботу на тему «Оцінка якості штучного дощу при дощуванні», яка ґрунтувалася на засадах положень водної інженерії висвітлено як забезпечити водою таку галузь економіки як сільське господарство для потреб зрошення.
У ході проведення лабораторної роботи члени семінару були ознайомлені з теоретичною частино, порядком виконання роботи, ходом проведення експериментів і процедурою оформлення звіту і захисту роботи. При розгляді теоретичної частини було представлено інформацію про:
- конструкції і принцип дії основних дощувальних насадок та апаратів вітчизняного та іноземного виробництва, які є в навчально-науковій лабораторії кафедри;
- основні характеристики якості штучного дощу;
- визначення експериментальним шляхом інтенсивності дощу і рівномірності поливу тощо.
Теоретична частина проведена в спеціалізованому комп’ютерному класі кафедри з використанням мультимедійного проектора, інтерактивної дошки та персональних комп’ютерів. Присутнім було представлено роздатковий матеріал, макети приладів і обладнання, продемонстрована презентація.
Після цього була проведена експериментальна частина лабораторної роботи на базі лотка-лізиметра, у ході якої визначалася інтенсивність штучного дощу, оцінювалася його якість тощо.
У заключній частині семінару обговорювалися методичні підходи щодо покращання викладення навчального матеріалу з врахуванням сучасних технологій поливу.