Подорож до Африки

З 10 по 22 липня цього року заступник директора ННІ ВГП Турченюк В.О. перебував з офіційним візитом в республіках Гана та Сенегал (Африка).

Василь Олександрович ділиться своїми враженнями від подорожі:

«Відрядження до Республіки Гана було організоване за дорученням в.о. ректора М.Х.Корецького і мало за мету залучення студентів на навчання до нашого університету.  До складу делегації входили також проректор з міжнародних відносин Вінницького медичного університету та менеджер Українського консиліуму міжнародної освіти.

Програмою перебування передбачалось проведення семінарів із випускниками коледжів та інститутів.  Під час зустрічей  ми давали  загальну інформацію про Україну, про наші університети, порядок подачі документів на навчання.. Також  проводили бесіди з кожним бажаючим окремо  щодо вибору напряму підготовки або спеціальності.  Такі семінари були проведені в столиці Гани місті Аккра, найбільшому місті Гани м. Кумасі (населення близько  5 млн. чоловік), м. Тамалі та  в провінції Боку. На  зустрічі приходило  більше  300 чоловік і приходили не просто почути для себе щось цікаве, а з документами про освіту і з готовністю їхати до нас на навчання. Попитом користувались практично всі напрями і спеціальності нашого університету.

Були проведені неодноразові  виступи по місцевих радіо та телебаченні, що мало  великий резонанс. Дзвінки не припинялись, практично, цілодобово. Був навіть  випадок, коли представнику компанії. яка організовувала зустрічі, зателефонував студент о 5 годин ранку з бажанням подати документи  на навчання.

Інтерес до України дуже великий і викликано  це, на сам перед низьким цінами на навчання в порівнянні з  іншими  європейськими вузами. По друге - високий рівень підготовки фахівців і визнання дипломів про освіту  в будь-якій країні світу. Структура вищої освіти в Україні відповідає структурі освіти  більшості розвинених країн світу.

Програма перебування була дуже насичена зустрічами з представниками влади на місцевому рівні, з представниками освітніх установ, з вождями  племен відповідних провінцій, які також координують питання освіти в своїх регіонах.

В Сенегалі мали зустріч  з послом і консулом України в західному регіоні Африки.  Вони  завірили нас в підтримці та сприянні нашим починанням і  також зацікавлені в розширенні географії українських вузів  щодо навчання іноземних студентів Наш університет вони знають давно  і запропонували нам співпрацю в інших сферах діяльності,  а також відвідати інші країни Африканського континенту для набору студентів на навчання.»