15-17 травня 2013 р. на базі НУВГП відбувся ІІ-й тур Всеукраїнської олімпіади "Студент та науково-технічний прогрес" зі спеціальності "Гідромеліорація".

Всеукраїнська олімпіада проводилась відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України за сприяння Державного агентства водних ресурсів України.

З вітальним словом до учасників олімпіади звернулися перший проректор НУВГП проф. Левицька С.О., заступник начальника Рівненського обласного управління водних ресурсів Васильєв С.В., завідувач кафедри природооблаштування та гідромеліорацій проф. Рокочинський А.М. які побажали студентам творчої наснаги при виконанні конкурсних завдань, успіхів в оволодінні всім спектром знань, що формують спеціаліста у галузі водного господарства.

Програма олімпіади складалась з 2-ох конкурсних завдань. Зокрема, вони включали комп’ютерні тестові завдання з дисциплін «Сільськогосподарські меліорації», «Організація та технологія будівельних робіт», «Експлуатація гідромеліоративних систем» та практичне проектування гідромеліоративних систем. Крім того, у конкурсі професійної майстерності проводились презентації науково-дослідних робіт студентів, які вирішують актуальні проблеми у водному господарстві і природооблаштуванні, зокрема стан і перспективи використання земель в умовах Волинського Полісся; природооблаштування водозборів; сучасні підходи до методів мінімізації збитків від повеней на річках Карпат; аналіз сучасного стану пляжів на Чорноморському узбережжі та прийоми щодо їхньої стабілізації; визначення коефіцієнта витрати для водозлив; оцінка пропускної здатності ГТС на водних об’єктах.

Проведення цього заходу стало вже традиційним і має на меті визначення рівня фахової підготовки студентів, які навчаються за зазначеною спеціальністю в провідних вищих навчальних закладах України: Львова (Львівський національний аграрний університет), Одеси (Одеська державна академія будівництва та архітектури), Дніпропетровська (Дніпропетровський державний аграрний університет), Херсона (Херсонський державний аграрний університет), Рівного (Національний університет водного господарства та природокористування).

Завершився II етап Всеукраїнської олімпіади і конкурс професійної майстерності студентів зі спеціальності “Гідромеліорація” нагородженням переможців. Нагороди і почесні грамоти вручив проректор з науково-педагогічної та методичної роботи, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Кравець Святослав Володимирович.

Перше місце в загальному особистому заліку посіла магістрантка ННІ водного господарства та природооблаштування НУВГП Сенчук Світлана,

Друге місце здобула Чурілова Олександра з Херсонського державного аграрного університету,

Третє місце посіла студентка Шачнева Ірина з Одеської державної академії будівництва та архітектури.

В командному заліку команда студентів НУВГП посіла 1-е місце, 2-е місце зайняли команди з Одеської державної академії будівництва та архітектури та Львівського національного аграрного університету і 3-е місце – команди з Херсонського державного аграрного університету та Дніпропетровського державного агарного університету.