Екскурсія до РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал»

5 листопада 2014 року студенти четвертого курсу в складі III-IV групи навчально-наукового інституту водного господарства та природо облаштування, під керівництвом доцента кафедри  водогосподарського будівництва та експлуатації гідромеліоративних систем Кузьмич Людмили Володимирівни , здійснили екскурсію до РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал».

На підприємстві студенів привітно зустрів робочий колектив, а відповідальною за проведення екскурсії була – головний технолог хімічної лабораторії  з аналізу стічної води Вовчина Тетяна Іванівна. Вона, як спеціаліст, розповіла студентам про систему водовідведення м. Рівне, яка включає комплекс споруд, що забезпечує збір, транспортування та очищення стічної води (побутові, промислові стоки, дощові). За допомогою двох напірних трубопроводів діаметрами 800 мм кожен РОВКП ВКГ “Рівнеоблводоканал» перекачує стічні води в кількості 70 тисяч кубічних метрів за добу на очисні споруди ВАТ «Рівнеазот», що забезпечує очищення лише 2/3 стічних вод міста.

Але з кожним роком проблема очищення стічних вод стає усе більш актуальною не лише для нашої держави, а практично і для всіх країн світу.

Скидання неочищених стічних вод у водойми може спричинити їх забруднення, що у свою чергу зумовлює каламутність води, утворення специфічного запаху, кольору, унаслідок чого вода у водоймі може загнивати, викликати загибель водоростей, риби та інших живих організмів.

Неочищені побутові стоки містять значну кількість збудників, інфекційних захворювань, що небезпечні в епідемічному відношенні. Тому стічні води перед спуском у відкриті водойми необхідно очищати й знезаражувати.

Під час екскурсії студенти  впевнились в тому, якою відповідальною, тяжкою та незамінною є їхня майбутня професія, адже вода була і залишиться найважливішим засобом для існування людства. Сьогодні для забезпечення потреб сучасного міста водою необхідна величезна її кількість, яка вимірюється мільйонами кубічних метрів на добу. Подачу її нашому місту забезпечує велика команда працівників РОВКП «Рівнеоблводоканал», яка за вже давньою традицією щоденно турбується і несе відповідальність за якість води, а отже й за рівень життя та здоров’я кожного з нас.

Студентка ГВР-44 Марія Редзель