2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. В цьому році його проведення спрямоване на підвищення обізнаності про важливість цих екосистем, для всіх, у тому числі для міського населення. Ця тема також є частиною дебатів 8-го Світового Водного Форуму та входить у програму заходу.
Зокрема Рамсарська конвенція (The Ramsar Convention ) в цілому захищає плавні всіх озер і річок, підземні водоносні горизонти, боліт, вологі пасовища, оазиси, естуарії, дельти річок, мангрові зарості і інші прибережні райони, коралові рифи, водойми в тому числі і які використовуються для виробництва, таких як ставки з рибою, рисові поля.

Водно-болотні угіддя життєво необхідні для виживання людини. Вони є одними з найбільш продуктивних середовищ у світі; це колиски біологічного різноманіття, від них залежність виживання незліченних видів рослин і тварин.

Водно-болотні угіддя є незамінними, вони надають незлічені вигоди або "екосистемні послуги", людям, починаючи від постачання прісноводних ресурсів,  харчування, будівельних матеріалів та біорізноманіття, до боротьби з повенями, поповнення підземних вод та пом'якшення наслідків зміни клімату.

Проте дослідження показують, що область поширення і якість водно-болотних угідь продовжують знижуватися в більшості регіонів світу. В результаті екосистемні послуги, які водно-болотні угіддя надають людям, на сьогодні постійно піддаються компромісуванню.

Управління водно-болотними угіддями є глобальною проблемою, і в даний час Конвенція нараховує більше 160 країн, як Договірні Сторони , які визнають важливість наявності одного міжнародного договору, присвяченого єдиній екосистемі.

Конвенція використовує широке визначення водно-болотних угідь. Це всі озера та річки, підземні водоносні горизонти, болота, вологі пасовища, торф'яники, оазиси, лимани, дельти та заплавні площі, мангрові і інші прибережні райони, коралові рифи та всі водогосподарські ділянки, такі як рибні ставки, рисові поля та ін.

 https://www.youtube.com/embed/gvYj6MM5qtM?wmode=opaque&autoplay=1 назад