ННІ БА

Вітаємо Євгенія Михайловича Бабича з ювілеєм! 80 День народження!

Вітаємо Євгенія Михайловича Бабича з ювілеєм! 80 День народження!

Сьогодні, 9 січня, Євгеній Михайлович Бабич святкує свій 80 день народження! 

Щиро вітаємо шанованого завідувача кафедри, заслуженого працівника народної освіти України, кавалера ордена «За заслуги», академіка академії будівництва України та академії наук вищої освіти України, доктора технічних наук, професора зі святом та зичимо наснаги і довголіття! Реалізації запланованого, добробуту та успіхів. Пропонуємо всім охочим познайомитися з біографією Євгенія Михайловича.

   

 Народився 9 січня 1938 р. у м. Полтава в сім’ї робітника.  Після закінчення початкової школи навчався в Полтавському технікумі залізничного транспорту, а потім в Полтавському інженерно-будівельному інституті за спеціальністю «Промислове і цивільне будівництво». Після закінчення аспірантури в цьому ж інституті Міністерством вищої та середньої спеціальної освіти України в 1965 році направлений на роботу в Український інститут інженерів водного господарства (тепер Національний університет водного господарства та природокористування), в якому працює до цього часу, спочатку асистентом, старшим викладачем, доцентом, а в 1970 році обраний на посаду завідувача кафедри інженерних конструкцій (тепер кафедра промислового, цивільного будівництва та інженерних споруд), яку обнімає до цього часу. З 1980 року по 2000 рік працював проректором з наукової роботи. В 1987 році присвоєно вчене звання професора, а в 1995 році присуджена наукова ступінь доктора технічних наук. В 1992 році указом президента України присвоєне почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України».

     Навчально-методична робота. Викладає дисципліни «Будівельні конструкції», «Залізобетонні та кам’яні конструкції», «Сучасні будівельні конструкції та методи їх розрахунків», «Діагностика, паспортизація та відновлення будівель і споруд» та низку спецкурсів. Автор підручників «Інженерні конструкції» та «Механіка ґрунтів, основи та фундаменти», шести навчальних посібників та низки методичних розробок.

     Наукова діяльність. Засновник і науковий керівник наукової школи «Теорія міцності, деформативності та тріщиностійкості бетонних і залізобетонних конструкцій з урахуванням передісторії та характеру навантажень». За цим напрямком підготовив 19 кандидатів технічних наук, консультує докторантів.

     Розробив теоретичні основи розрахунку бетонних і залізобетонних конструкцій з урахуванням зміни фізико-механічних характеристик матеріалів при дії тривалих та повторних навантажень, розробляє теорію розрахунку статично невизначених залізобетонних систем на основі сучасної деформаційної моделі. Під його керівництвом розроблені і набрали чинності відомчі будівельні норми проектування залізобетонних конструкцій гідротехнічних споруд та посібник до цих норм. Учасник розробки чинних державних будівельних норм і стандартів з проектування залізобетонних конструкцій. Наразі розробляє конструктивні елементи захисних та фортифікаційних споруд.

     Опублікував 9 монографій, понад 360 наукових статей у вітчизняних та зарубіжних виданнях, 16 рекомендацій з проектування залізобетонних конструкцій.

     Громадська діяльність. Академік Академії будівництва України (1993), академік Академії наук вищої освіти України (1997 р.), академік Міжнародної академії екології й життєдіяльності (1997 р.), голова правління Північно-Західного територіального відділення Академії будівництва України (з 1994 р.), член Президії Академії будівництва України (з 2003 р.), член експертної ради ВАК України з будівництва, архітектури та геодезії (2000 – 2006 рр., 2008 – 2010 рр.), голова спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських дисертацій в Національному університеті водного господарства та природокористування за спеціальностями 05.23.01 – будівельні конструкції, будівлі та споруди та 05.23.03 – будівельні матеріали та вироби (з 2013 р.), член спеціалізованих вчених рад в Національному університеті «Львівська політехніка» (з 1998 р.) та в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка (2007 – 2015 рр.), експерт Державної акредитаційної комісії України (1994 - 2009 рр.), член науково-експертної комісії з технології будівництва, архітектури і дизайну Наукової ради Міністерства освіти і науки України (1992 – 2012 рр.), експерт з технічного обстеження будівель і споруд (кваліфікаційний сертифікат, серія АЕ № 000932).

Відповідальний редактор збірника наукових праць “Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди”, який є фаховим виданням і здобув високу популярність серед вчених і виробничників у галузі будівництва (видано 34 випуски збірника). Є членом редколегій низки науково-технічних збірників. Організатор проведення науково-технічних конференцій «Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди» (проведено 8 конференцій).

      

  Почесні звання. Почесний професор Національного університету водного господарства та  природокористування (1998 р.), Почесний доктор Луцького національного технічного університету  (2007р.), Почесний працівник Держводгоспу України» (2008 р.).

     Нагороди. Грамота Президії Верховної Ради України (1987), Почесна грамота Кабінету Міністрів  України (2002), нагрудний знак «Відмінник освіти України» (1997 р.), нагрудний знак «Петро Могила»  (2007 р.), лауреат премії Академії будівництва України імені академіка М.С. Будникова (2004 р. та  2013р.), Почесна грамота ВАК України (2010 р.), Срібний нагрудний знак Академії будівництва України  (2013), орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2013 р.), Грамота Верховної Ради України «За заслуги перед  Українським народом» (2015), Нагрудний знак-орден «Велика Україна. 25 років незалежності» (2016 р.),  Почесна грамота Кабінету Міністрів України (2017 р.), почесні грамоти галузевих міністерств, обласних і  міських органів управління, університетів.

   Публікації біографічних даних. «Будівництво. Видатні інженери України. Біографічно-енциклопедичний  збірник» (2001 р.), «Будівництво. Лауреати України. Збірник відзначених робіт» (2004 р.), «Академія будівництва України. 15 років звершень» (2008 р.), «Хто є хто в будівництві та архітектурі» (2008 р.), журнал «Промислове будівництво та інженерні споруди» (2008 р., № 1),  «Академія будівництва України. Справи та особистості» (2011 р.), «Академія наук вищої освіти України. ХХ років» (2012 р.). «Державні нагороди та нагороджені в Україні» (2014 р.), Ювілейне видання «Велика Україна» (Видавничий дім «Новий час», 2017 р.), Енциклопедичне видання «Державні нагороди України. Кавалери та лауреати», VІІ том (Інститут біографічних досліджень, 2017 р.).

Дирекція та колектив ННІ будівництва та архітектуриназад