ННІ БА

Міжнародна співпраця ННІБА з Азербайджанським університетом архітектури і будівництва (м. Баку, Азербайджанська Республіка)

27 лютого з офіційним візитом НУВГП відвідала делегація Азербайджанського університету архітектури і будівництва (м. Баку, Азербайджанська Республіка). В складі іноземної делегації до Рівного прибули: Гасимов Акіф Фазіль огли – професор, проректор з навчальної роботи Азербайджанського університету архітектури і будівництва, Мусаєв Закір Самед огли – профессор, декан факультету водного господарства та інженерно-комунікаційних систем та Мамедов Нурмамед Яшар огли – завідувач кафедри будівництва, інженерних систем та конструкцій.

Проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Наталія Борисівна Савіна, директор ННІБА Руслан Миколайович Макаренко та заступник директора ННІБА Олександр Олексійович Грицина обговорили можливі шляхи співпраці між університетами з делегацією Азербайджанського університету архітектури і будівництва. За підсумками обговорень між університетами був підписаний меморандум про співробітництво, який включає різноманітні питання співробітництва в сферах науки, навчання, спорту та культури.

На запрошення директора ННІБА іноземна делегація відвідала навчально-науковий інститут будівництва та архітектури НУВГП. Руслан Миколайович розповів гостям із Азербайджану про історію ННІБА, наукові школи та вчених ННІБА, навчальний процес та лабораторну базу інституту. Освітній процес в ННІБА здійснюється за спеціальностями: Архітектура та містобудування, Будівництво та цивільна інженерія, Цивільна безпека та Біотехнології та біоінженерія. В свою чергу гості ННІБА презентували інформацію про Азербайджанський університет архітектури і будівництва та запросили взяти участь у IІІ Міжнародній українсько-азербайджанській конференції «Building Innovations».

До уваги іноземних гостей були презентовані наукові школи ННІБА. Зокрема професор, доктор технічних наук Леонід Йосипович Дворкін розповів колегам із Азербайджану про роботу кафедри, яка присвячена тематиці ресурсозбереження в технології будівельних матеріалів і спрямована на розробку технологій ефективних будівельних матеріалів з використанням місцевої та техногенної сировини. Професор, доктор технічних наук Євгеній Михайлович Бабич розповів про здобутки кафедри промислового, цивільного будівництва та інженерних споруд в освітній та науковій сферах. Іноземній делегації були подаровані монографії та праці науковців ННІБА.

Завідувач кафедри теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки Микола Дмитрович Кізєєв продемонстрував гостям лабораторії кафедри, зокрема лабораторію опалення HERZ та лабораторію вентиляції, розповів про віхи історії кафедри та сучасні напрями її діяльності, роботу центру з енергоефективності НУВГП.

Про наукові школи кафедри водопостачання, водовідведення та бурової справи доповів її завідувач – Сергій Юрійович Мартинов в стінах лабораторії з очищення стічних вод BioTal. До уваги гостей доктор технічних наук, професор Віктор Анатолійович Ковальчук презентував свої напрацювання в галузі очищення стічних вод.

Наші колеги з Азербайджанського університету архітектури і будівництва за підсумками екскурсії по ННІБА обговорили з представниками ННІБА можливі шляхи наступної співпраці в сфері науки та освіти, навчальні плани підготовки фахівців в Україні та Азербайджані. Позитивні враження від спілкування між науковцями НУВГП та Азербайджанського університету архітектури і будівництва сподіваємося стануть міцним фундаментом наступної співпраці між університетами.