Заняття з правового виховання в гуртожитку №5

12 листопада 2015 року в гуртожитку №5 НУГП за сприянна дирекції інституту ННІ АКОТ було проведено  заняття з правового навчання.

На заняттях студентам в доступній формі було роз'яснено що таке права людини; чому потрібно вивчати свої права; чому права людини вище закону; що таке Конституція а також було розглянуто і розясненно 5 статей з неї:

33 - право вільного пересування, відсутність "прописки" в Україні (такого поняття немає в Україні); було роз'яснено, що таке реєстрація та що вона не несе дозвільної функції (тобто, вона нічого не дозволяє і нічого не забороняє - кожен, хто законно перебуває на території Україна може, незалежно від місця реєстрації, лікуватися, вчитися, отримувати соціальні виплати там, де йому зручно).

34 - право вільно висловлювати свої думки і вільно збирати інформацію (в тому числі проводити фото-, аудіо-, відеозйомки дій будь-яких посадових осіб, які перебувають при виконанні своїх обов'язків - поліції, суддів, прокурорів, лікарів і т.д.).

59 - право на захист та представництво інтересів. У кожного є абсолютне право на захист і представництво інтересів - де б громадянин не знаходився, в якому б закладі (лікарня, мерія, поліція, прокуратура, суд, і т.д.) - громадянин має право на те, щоб отримувати правову допомогу, в тому числі, на присутність свого представника поряд з ним. Представником може бути будь-який повнолітній громадянин, за винятком випадків, коли людина звинувачується в кримінальному злочині - тоді представником повинен бути професійний адвокат.

62 - поняття презумпції невинності. Кожен людина невинна доти, поки його провина не доведена в законному порядку. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, зібраних незаконним шляхом.

63 - Право не давати показання проти себе і рідних, близьких йому людей. За відмову давати показання відповідальність не настає. На заняттях були задані різні питання і висловлені побажання про продовженні навчання. Студенти висловили бажання про проведення тренінгів, на яких на практиці можна було б вивчити різні ситуции – перевірка документів, затримання, обшук і т.д.

Була досягнута домовленість про проведення додаткових занять. Про дати проведення таких занять буде повідомлено пізніше.