Викладач НУВГП отримав можливість стажування у двох провідних польських «вишах»

Старший викладач кафедри автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій Віталій Кутя став одним із переможців конкурсу на здобуття премії ім. Івана Виговського для стажування в двох польських університетах.

Церемонія нагородження відбулася 2 квітня 2015 року у Варшавському університеті під Почесним Патронатом Президента Республіки Польща. На урочистості було вручено премію ім. Лева Сапеги (для громадян Білорусі) та премію ім. І. Виговського (для громадян України).

Премія імені Івана Виговського заснована задля відзначення досягнень українських громадян у розвитку науки, культури і суспільного життя, у формуванні та розвитку громадянського суспільства в Україні та побудові європейської демократичної держави з урахуванням кращих традицій колишньої Речі Посполитої та історичних, сучасних і майбутніх зв'язків України з Польщею і Європою.

Премія ім. І. Виговського була заснована в 2014 році Центром досліджень Східної Європи Варшавського університету та підтримується і фінансується 21 польським університетом.

Лауреатом премії ім. І. Виговського в галузі гуманітарних наук став історик Владислав Яценко з Харкова.

Стажистами премії ім. І. Виговського в галузі негуманітарних наук стали десятеро науковців (п'ятеро – зі Львова, та по одному з Києва, Донецька, Кременчука, Рівного та Чернівців). До речі, Кутя В. М. став одним з наймолодших стажистів. За рішенням Комітету премії наш викладач пройде стажування у двох кращих технічних університетах Польщі – Варшавській політехніці та Вроцлавській політехніці (по 2 місяці в кожному з університетів) у 2015/2016 навчальному році.

В процесі підготовки до конкурсу величезні сприяння і підтримку надав науковий керівник Куті В. проф. Древецький В. В.