VIII міжнародна відкрита студентська олімпіада з програмування імені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова «KPI-OPEN 2013»

З 1 по 6 липня 2013 року в Києві проходила Восьма міжнародна відкрита студентська олімпіада з програмування імені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова «KPI-OPEN 2013». Її організатором був Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» за підтримки Міністерства освіти та науки України.

В олімпіаді зареєструвалося 100 команд з 8 країн світу. Такі країни як Білорусь, Естонія, Молдова, Польща, Росія, Туреччина, Угорщина та звісно Україна були представлені на змаганні. Щорічно спостерігається зростання інтересу до олімпіади, розширення її географії, збільшення призового фонду, підтримки спонсорів та партнерів. За вісім років існування олімпіади в ній прийняло участь близько 600 команд та 2500 студентів з 12 країн та 150 вищих навчальних закладів. Ці показники роблять KPI-OPEN унікальним студентським змаганням в області програмування. А за своїм масштабом та географією учасників - найбільшим очним змаганням в цій галузі в Україні та одним з найбільших очних змагань молодих програмістів у світі. Така подія не могла лишися поза увагою засобів масової інформації і ряд інформаційних агентств були присутні для її висвітлення (5-й канал http://www.youtube.com/watch?v=iSC6nkTZBwQ, ПедПРЕСА http://www.youtube.com/watch?v=Rc4sP1fWMp0)

В рамках олімпіади проводилось змагання зі спортивного програмування. Кожна команда складається з 3-х учасників. Змагання відбувалося протягом декількох днів по правилам ACM, а кінцевий результат визначався по середньому рейтингу ІТМО. Крім того, були проведені презентації, семінари та лекції, на яких ІТ-спеціалісти провідних компаній поділилися своїм досвідом і знаннями, познайомили молодих програмістів з актуальними задачами, що стоять перед індустрією на сьогоднішній день. Також організатори подбали і про дозвілля: організували прогулянку теплоходом по Дніпру, екскурсію містом, джаз концерт.

Однак основним завданням було алгоритмічне змагання. Наш університет був представлений 2-ма командами навчально-наукового інституту автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки: Stream та NUWM_Sky.

Склади команд:

Stream: Кушнір Ігор, Чуй Юрій (спеціальність «Прикладна математика»), Криловець Віктор (спеціальність «Автоматизоване управління технологічними процесами»).

NUWM_Sky: Бабанов Сергій та Борисюк Віктор (спеціальність «Прикладна математика»).

Незважаючи на неповний склад команди та відсутність Онищука Андрія, одного з ключових учасників команди Stream, який перебуває зараз на літньому стажуванні в компанії «Yandex», нашим хлопцям вдалося достойно виступити і зайняти 26-те та 56-те місця відповідно.

Варто зазначити, що задачі торкалися різних областей: дискретна математика, теорія алгоритмів, методи оптимізації, програмування ітд. Робота в команді вчить знаходити спільну мову з іншими учасниками, розподіляти завдання і швидко їх вирішувати. До речі, найшвидше рішення задачі в 2-му турі було в нашої команди Stream. Це дозволило лідирувати на 1-му місці турнірної таблиці близько години. Це ще раз доводить про високий рівень підготовки наших студентів і здатність на рівних конкурувати з вітчизняними та закордонними командами.

Команди Stream та NUWM_Sky були нагороджені дипломами за участь в олімпіаді.

Витримка з турнірної таблиці:

Університет

Місто

MIPT The Sun

Московський фізико-технічний інститут (державний університет)

ONU 1 2/3

Одеський національний університет імені І. І. Мечнікова

Одеса

Limitless

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

UWr

Вроцлавський університет

Вроцлав

SuperMario

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

ELTE Sparrows

Університет імені Ло́ранда Э́твёша

Будапешт

MISIS-2

Національний дослідний технологічний университет "МІСіС"

Stream

Національний університет водного господарства та природокористування

Рівне

KHNU_power

Хмельницький національний університет

Хмельницький

NULP_Sacred_Sourses

Національний університет «Львівська політехніка»

Львів

DSTU-2013

Донський державний технічний університет

Ростов-на-Дону

NUWM_Sky

Національний університет водного господарства та природокористування

Рівне

MESI

Московський державний університет економіки, статистики та інформатики

TNTU_Random

Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя

Тернопіль

Shift

Національний університет біоресурсів і природокористування України

iTeam2

Комп'ютерна Академія "ШАГ"

bmstu-2

Московский Государственный Технический Университет им. Н.Э.Баумана

NAU640KB

Національний авіаційний університет

Детальна турнірна таблиця - http://kpi-open.org/results/

На церемоніях відкриття, закриття та нагородження були присутні спеціальні гості  -  старший науковий співробітник Інституту кібернетики НАН України Віра Глушкова – донька В.М.Глушкова, ім’я якого носить цей турнір, І. В. Сергієнко —  директор Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, М. З. Згуровский – ректор НТУУ «КПІ» та В. П. Семиноженко – голова державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України. Всі вони відзначили важливість проведення такого заходу, звернули увагу на всезростаючу роль інформатизації суспільства. Тому молодим фахівцям пророкується майбутнє, сповнене цікавої високооплачуваної роботи. Проте, як сказала В. Глушкова: «не потрібно гнатися за грошима та лідерством, варто працювати заради творчості, а тоді успіх сам вас знайде». І як приклад навела досягнення Лебедєва та Глушкова, які передбачили появу планшетів, інтернету, кластерних систем. Саме вони були рушіями ІТ науки і створили цифровий суверенітет.

Хочеться подякувати організаторам за теплий прийом і побажати ще більше учасників і ще більшого масштабу. А нашим програмістам не зупинятись на досягнутому і продовжувати вдосконалювати свої професійні навички.

Офіційний сайт олімпіади - http://www.kpi-open.org

Старший викладач кафедри прикладної математики,

тренер команд Жуковський В.В.