Відкриття лабораторії «EduNet» в Національному університеті водного господарства та природокористування на кафедрі АЕКІТ за сприянням компанії PHOENIX CONTACT

Відкриття лабораторії «EduNet» в  Національному університеті водного господарства та природокористування  на кафедрі АЕКІТ за сприянням компанії  PHOENIX CONTACT

В Україні перша лабораторія з'явилась у 2010 році. З того часу десять українських ВНЗ стали учасниками програми EduNet, в тому числі і наш університет.

На кафедрі «Автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій»  в Національному університеті водного господарства та природокористування відбулося офіційне відкриття навчальної лабораторії, обладнання для якої передано кафедрі компанією PHOENIX CONTACT.

Phoenix Contact походить із Німеччини, головний офіс компанії розташований у місті Бломберг. Заснована 1923 року в м.Ессен. Компанія спеціалізується на виготовленні компонентів, систем та рішень в галузі електротехніки, електроніки та автоматики у всьому світі.

В адудиторії №142 кафедри  автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій повністю укомплектовані 6 робочих місць, що включають комплекти сучасних контролерів і персональних комп'ютерів зі сертифікованим програмним забезпеченням. Промислові контролери PhoenixContact - серце лабораторії - відповідають усім вимогам промислових та галузевих стандартів.

На обладнанні цієї лабораторії студенти можуть:

-         вивчити основні принципи побудови сучасних промислових контролерів;

-         познайомитися зі стандартами промислового програмування;

-         на практиці засвоїти і закріпити навички взаємодії із засобами автоматизації, вивчити зв'язки між ними і особливості кожного елементу;

-         пройти шлях від азів проектування і програмування до систем, які вирішують реальні задачі;

-         навчитися працювати з промисловими мережами, вибудовуючи розподілені, багаторівневі і складно-підпорядковані системи.

Самі контролери оснащені універсальним програмним середовищем розробки проектів. У складі робочих місць є навіть імітатори датчиків і перемикачів, різноманітні сигналізатори. Все це допомагає студенту самостійно тримати під контролем весь процес роботи з обладанням.

У таких маленьких контролерах прихована велика потужність сучасної автоматики. Всі наполегливі та трудолюбиві студенти можуть освоїти комп’ютерні технології і нагородою їм будуть сучасні знання, які цінуються як на батьківщині, так і за кордоном.

Непомітно для себе, наш студент перетворюється на справжнього інженера.